7 : 0

(2:0, 2:0, 3:0)
Branky a nahrávky:
8. Chaloupka (L. Pabiška, D. Výborný), 10. Nouza (Koudelka), 33. Pojkar (D. Výborný, Nouza), 38. Mikulík (Koudelka, Chaloupka), 53. Jindra (Koudelka, Mikulík), 54. Němeček (Toman, D. Výborný), 60. D. Vrbata.
Rozhodčí: Husička, Lacina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 10:8, + navíc Kasík 10 minut. (dom.), využití: 3:0, v oslabení: 0:0. Diváci: 4120.
Sestavy:
Valent – Jindra, Chaloupka, Němeček, Toman, Kasík, Pojkar, Žabka, Bohunický – Mikulík, Koudelka, Demel – Nouza, D. Výborný, L. Pabiška – Kafka, D. Vrbata, Hrdel – Jiránek, Pitule, Ondřej.
Schwarz (38. Vošvrda) – Čakajík, Derner, Jánošík, Čutta, Šimek, Výtisk, Štich, Kajínek – Duda, Nedvěd, Víšek – T. Pospíšil, Bulík, D. Špaček – Kudrna, Filippi, Bulíř – Galamboš, Bortňák, Vantuch.

Liberec se do Mladé Boleslavi vydal s dva týdny starou vzpomínkou, a to vzpomínkou velmi nepříjemnou. A bylo to na něm v první třetině vidět. Krom dvou závarů před Valentem Tygři v první třetině nevymysleli prakticky nic, co by mělo domácího strážce vyděsit. Domácí navíc dobře napadali a výsledkem toho byla první branka zápasu. David Výborný získal pro svůj tým útočnou třetinu, natlačil se před bránu, kde sice ve zhuštěném prostoru neuspěl, puk se ovšem dostal na modrou čáru, odkud ho Petr Chaloupka vysokým nahozením dopravil až do sítě.

Bruslaři dostávali od necelistvé obrany soupeře hodně prostoru k rychlým přechodům do útočné třetiny a jeden takový skončil druhou brankou. Martin Koudelka se podíval a dlouhou přihrávkou našel do úprku sprintujícího Tomáše Nouzu. Ten samostatný únik zakončil rychlou střelou mezi Schwarzovy betony.

Obraz hry se ve druhé periodě příliš nezměnil. Liberečtí byli vidět jen při přesilových hrách. Výjimku tvořil Urban, jenž však po chybě Tomana a neohroženém postupu na samotného Valenta netrefil bránu. Pak už na ledě řádila výhradně zelená vlna. Třetímu úspěchu Středočechů předcházel nepřesně zakončený únik Výborného, jenže v následné situaci dostal David Pojkar přihrávku na levý kruh, kde napřáhl k bombě, která nejdřív rozezněla vzdálenější tyč a pak dala domácím důvod k radosti.

Kasík krátce nato prokázal sokolí zrak; diagonála od modré nezastihla Vrbatu stoprocentně připraveného, a tak se střela do odkryté brány nekonala. Navýšit vedení se tak povedlo až Milanu Mikulíkovi, úspěšně zakončujícímu přečíslení 2 na 1 při vlastní početní výhodě. Tento moment znamenal konec zápasu pro Marka Schwarze, jenž ve ŠKO-ENERGO Aréně znovu nedochytal celý zápas. Jeho post zaujal Tomáš Vošvrda.

Vědoma si svého náskoku, netlačila se Mladá Boleslav v poslední části utkání tolik dopředu. Navíc k tomu vinou své nedisciplinovanosti neměla tolik příležitosti. V prvních sekundách ještě Demel a zakončující Mikulík vystrašili Vošvrdu, pak na oslabeného soupeře zkusil vyzrát Liberec. Ale nepovedlo se. Využitou přesilovou hru si naopak připsali domácí. Josef Jindra tělem odmítl obránce a trefil se nad vyrážečku klečícího Vošvrdy.

Čtvrtý gól vstřelený boleslavským obráncem vyplynul z další přesilovky Bruslařského klubu. Roman Němeček se s ničím nepáral, napřáhl od modré a propálil maskovaného muže v brankovišti. Takřka vyprodaným stadionem se nesly mexické vlny spokojených diváků, kteří viděli bezchybný výkon svých svěřenců po celých 60 minut. Definitivní tečku dal zápasu sedmou brankou David Vrbata. Tváří v tvář brankáři po povedené kličce do forhendu zasouval puk do prázdné brány.

Situace v barážové skupině se tak řádně zamotala. Liberečtí už se na druhé příčce těší pouze jednobodovému náskoku právě na Mladou Boleslav a závěrečné tři zápasy tudíž přinesou ještě hodně zajímavý boj mezi těmito celky.

Ohlasy trenérů:

• Jiří Slabý (BK Mladá Boleslav): "Myslím si, že naši kluci od začátku přistoupili k utkání maximálně zodpovědně. I když jsme udělali nějakou maličkou chybu, Michal Valent ji uhasil. Po první vstřelené brance jsme byli klidnější, hrálo se nám po ní podstatně lépe. Navíc se nám dařilo střelecky. Oproti předchozím zápasům vidím velký rozdíl v tom, že jsme dokázali proměnit vytvořené šance. I když byl stav 4:0 nebo 5:0, stále jsme hráli to, co jsme chtěli. Kluci měli vůli až do konce, za což jim patří dík."
  • Milan Černý (Bílí Tygři Liberec): "Byl to pro nás černý den. Do bídy jsme se dostali po dvou snadno inkasovaných gólech. Nejprve jsme nebyli ochotní zablokovat střílejícího obránce a podruhé jsme nechali volného hráče za naší obranou. Od stavu 0:2 jsme byli ve všem horší. Dostali jsme se pod psychický tlak a další inkasované góly plynuly také z naší otevřenější hry. Snažili jsme se nějakým gólem dostat do hry. Fanouškům, kteří nás přijeli povzbuzovat, patří omluva."