„ŠKODA Parts Centrum je důležitou součástí růstových plánů koncernu a značky,“ říká Werner Eichhorn, člen představenstva společnosti ŠKODA za oblast prodeje a marketingu. „Díky významnému rozšíření a modernizaci centra můžeme rychle, efektivně a kompetentně uspokojit rostoucí poptávku po náhradních dílech a příslušenství,“ dodává Eichhorn.

ŠKODA Parts Centrum je jedním ze tří evropských centrálních skladů koncernu VW. „Do roku 2018 náš sortiment dílů a příslušenství rozšíříme o 50 procent na 214.000 položek,“ říká Roman Havlásek, vedoucí oddělení ŠKODA Originální díly a příslušenství.

V rámci modernizace se zdvojnásobila také celková plocha centrálního skladu z 50.000 m2 na více než 100.000 m2. Tato plocha zhruba odpovídá velikosti dvanácti fotbalových hřišť. Jedenáct uliček regálového skladu, vysokého 42 metrů, pojme 30.000 palet, proces naskladňování a vyskladňování náhradních dílů a příslušenství probíhá plně automaticky. V každé uličce pracuje automatický regálový zakladač. Za jedinou hodinu lze naskladnit či vyskladnit více než 200 palet.

Dodávky originálních dílů a příslušenství se připravují a expedují 24 hodin denně. V třísměnném provozu vyřídí na 500 zaměstnanců v průměru 25.000 objednávek denně. Každý den se do více než 100 zemí dodá zhruba 9.500 sortimentních položek. V tuzemsku je zásilka dodána do rána následujícího dne, dodávky do dalších evropských zemí jsou dodány maximálně do 24 hodin.