VSK Technika Brno – IHC Písek 1:2 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

• Branky a nahrávky: 35. Brzobohatý (Habrovec) – 37. Kučera (Makovský), 65. Polodna (Drtil), rozhodčí: Vampola, Úlehla – Lučan, Svoboda, vyloučení: 5:6, využití: 0:1, oslabení: 0:1, diváků: 250.

V den zápasu doputovala k fanouškům IHC Písek naprosto nečekaná zpráva. Do moravské metropole odjel s mužstvem staronový trenér Josef Řeháček, jenž nahradil dosavadního kouče Jindřicha Setikovského. Do druhého barážového utkání by nucen písecký celek vyrukovat bez tří útočníků, kteří hráli o dva dny dříve proti Berounu (Strnad, Petruška, Sedláček).

Úvodní desetiminutovka zastihla v podstatně lepším rozpoložení domácí tým, který využíval jednoduchou hru a řadu hostujících nepřesností k častému ohrožení písecké branky. Jen díky několika skvělým zákrokům Halmošiho udrželi hosté skóre střetnutí v bezbrankové podobě. Ve zbytku třetiny už měl výkon píseckého týmu vzestupnou tendenci, zmizela z něj nervozita, a také domácí gólman Novák čelil několika nebezpečným střelám.

Obraz hry ve druhé třetině se oproti té předchozí změnil k nepoznání, skóre však zůstalo v nerozhodné podobě. Písečtí hokejisté od úvodních minut zatlačili soupeře do hluboké defenzivy a při hře pět na pět mu v podstatě vůbec nic nedovolili. Výjimkou se staly pouze dva brněnské pokusy o přečíslení, z nichž ale žádné výraznější nebezpečí nevytrysklo.

Naopak brankář Techniky Novák měl práce nad hlavu, a jen jeho umění v kombinaci s hostujícím trápením v koncovce držely domácí celek v naději na bodový zisk. A jak už to tak v podobných situacích bývá, udeřilo naprosto nečekaně na druhé straně ledové plochy. V úvodu 35. minuty se dostal k nepřesné střele odražené od zadního mantinelu Brzobohatý a procedil kotouč přes klečícího Halmošiho za brankovou čáru – 1:0.

Ani tento okamžik ale scénář druhé části nezměnil. Hostující tým si aktivní a mimořádně bojovnou hrou brzy vynutil přesilovku pěti proti třem a v čase 36:19 zbavil výtečného brankáře Nováka kouzla Kučera – 1:1.

Do závěrečné dvacetiminutovky vyrukovala písecká družina se stejnými úmysly jako do té předchozí, ostří jejího snažení ovšem otupila vyloučení. V početní převaze Moravané přece jen vybředli z defenzívy a několikrát Halmošimu nebezpečně zatopili. Jihočeši ovšem nekapitulovali, a protože ani jejich slibné příležitosti se stavem zápasu nezahýbaly, přehloupl se zápas do prodloužení.

Po vcelku opatrném začátku v něm postihla celek od Otavy nepříjemnost v podobě vyloučení Kužela. Brněnským hráčům se tím otevřela reálná možnost vyválčit bonusový druhý bod, namísto toho ovšem prožili hořké zklamání – jen pár vteřin před závěrečnou sirénou posunul Drtil ve středním pásmu puk na Polodnu, ten nastartoval své turbomotory a vydařeným bekhendovým blafákem rozhodl o dvoubodové výhře svého mužstva.

Ohlasy po utkání:

• Josef Řeháček, IHC Písek: "Zápas jsme vůbec nerozehráli dobře a soupeř tam měl dvě nebo tři vyložené šance, při kterých nás podržel brankář Halmoši. Ve druhé třetině jsme domácí dostali pod opravdu výrazný tlak a vytvořili jsme si spoustu šancí, ale bohužel nás zradila koncovka. Tuhle třetinu jsme měli výrazně vyhrát, a ne v ní dotahovat jednobrankové manko. Ve třetí části nás dostala z nastoleného tempa vyloučení a zápas se dostal do prodloužení. V jeho závěru jsme hráli v oslabení, ale kluci to tam sehráli dobře a máme díky tomu druhý bod. S výjimkou prvních deseti minut jsme byli s hrou mužstva spokojeni. Nechybělo mu ohromné nasazení, hrálo jednoduše a soupeře v zápase předčilo. Jediným, ale samozřejmě výrazným, problémem je naše koncovka, na kterou se teď musíme zaměřit. Každopádně by nás ale tohle vítězství mělo nakopnout."