Od 6. dubna se její prostory mění na Informační centrum VOC Znojmo pro všechny vyznavače vinařské turistiky. Ti v novém informačním centru najdou množství informací o vinařstvích a vinařských akcích, a to aktuálních i těch připravovaných, ochutnat budou moci z bohaté nabídky VOC vín a k dispozici jim bude i vyhlídka z věže.

„Prioritou informačního centra VOC Znojmo – Vlkova věž ale nebude prodej VOC vín, ale podpora vinařského turistického ruchu. Návštěvníkům poskytneme nejčerstvější aktuální informace o otevření sklepů jednotlivých vinařství ve Znojmě a blízkém okolí včetně podrobných informací o všech vinařských akcí, které budou vinaři pořádat,“ popisuje František Koudela, předseda VOC vín a duchovní otec nového informačního místa.

Přidanou hodnotou infocentra bude drobný prodej VOC vín a ochutnávky, které se budou konat třikrát denně na vyhlídce věže. „Připraveni jsme i na návštěvníky, kteří nebudou chtít stoupat do věže. Nabídneme jim ochutnávku u našeho speciálního vinného baru v přízemí. Jde o unikát, druhý v České republice, který dokáže udržet otevřenou lahev vína po dobu až čtrnácti dní, aniž by víno ztratilo na své kvalitě,“ vysvětluje František Koudela.

Nové informační centrum vzniklo za vydatné podpory Znojemské Besedy, Města Znojma a Jihomoravského kraje i osobního nasazení lidí v čele s milovníkem vín, sommeliérem a odborníkem na VOC vína Františkem Koudelou.

Jako maják v moři informací o vinařství na Znojemsku se pro vyznavače vinařské turistiky stává Vlkova věž se svým infocentrem.