V úterý 9. dubna 2013 v 17 hodin proběhne v aule na radnici schůzka, na které se občané dovědí podrobnosti o připravované aukci. Samotná elektronická soutěž dodavatelů energií by se měla konat ve druhé polovině května.

„Město se účastní e-aukcí již téměř dva roky. Za tu dobu jsme ušetřili 10,5 milionu korun. A tak jsme si řekli, že chceme tuto výhodu získat i pro občany a umožnit jim vysoutěžit si příznivější cenu energií,“ řekl starosta Nového Jičína Jaroslav Dvořák.

Jak aukce probíhá, co mají občané udělat, když se jí chtějí zúčastnit a další informace se obyvatelé města dovědí na schůzce v aule radnice 9. dubna. Do všech domácností bude distribuován informační leták. Ve městě budou vylepeny plakáty.

Od 10. dubna se pak budou na radnici v pondělky a středy přijímat žádosti od občanů o zařazení do elektronické soutěže na dodavatele energií. Město tato služba nic nestojí. Aukční poplatek hradí vítězný dodavatel. Občané s ním pak uzavřou smlouvu na dva roky, ovšem jen v tom případě, že vysoutěží výhodnější cenu než mají doposud. Obecně platí, že čím více domácností se k e-aukci přihlásí, tím je vyšší šance získat levnější energie.