Na modelářském letišti s nepřetržitým provozem je při dobrém počasí stále něco zajímavého k vidění. Testují zde svá letadla a trénují jak domácí, tak i zahraniční piloti. Někteří na špičkové úrovni, jako účastníci mezinárodních i světových soutěží, jiní zde začínají s prvními modelářskými krůčky.

Pro diváky přitažlivé akce zahájí v Model City o víkendu 20. a 21. dubna 2013 úvodní soutěže aircombatové sezony. Jedná se o vzdušné souboje modelů letadel z období I. i II. světové války.

V sobotu 25. května 2013 se bude konat setkání modelářů s modely letadel a vrtulníků poháněných turbínovými motory spojené s letovými ukázkami.

První červnová sobota bude ve znamení ukázek modelů souvisejících s vojenskou tematikou, 10. června se uskuteční další setkání a oblíbený letecký den s ukázkami pilotáže proudových letadel a vrtulníků.

Letos budou mít návštěvníci Model City opět možnost spatřit na vlastní oči špičkové umění leteckých modelářů na mezinárodním mistrovství v extrémní letecké akrobacii předváděné s obřímy akrobatickými modely letadel. To se uskuteční 24. srpna 2013.

Modelářské letiště Model City u Hlubokých Mašůvek na Znojemsku

Vybudovaný modelářský areál vznikl v roce 2004 na zelené louce a nabízí možnost modelářského vyžití pro RC piloty takřka všech kategorií. V dané lokalitě není omezeno žádným jiným leteckým provozem. Toto letiště je předurčeno a slouží pouze k modelářským účelům.