(0:2, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky:
42. Staněk (Kříž, Kolouch).
6. Bulíř (Čakajík), 16. Galamboš (Výtisk, Dušek), 37. Pospíšil (Bulík).
Rozhodčí: Hodek, Jeřábek - Kostka, Jindra. Vyloučení: 6:8, využití: 0:0, v oslabení: 0:0. Diváci: 5 500 (vyprodáno).
Sestavy:
Kašík – Bartoň, Ondrušek, Kříž, Staněk, Kadela, Valenta, Janáček, Lhotský – Diviš, Řípa, Kucsera – Rác, Kolouch, Vodný – Kucharczyk, Herman, Selingr – Králík, Ministr, Hampl.
Schwarz – Čakajík, Derner, Moravec, Výtisk, Čutta, Jánošík, Štich – Víšek, Nedvěd, Duda – Bulík, Pospíšil, Špaček – Kudrna, Filippi, Bulíř – Galamboš, Dušek, Vantuch.

Klání s libereckými Bílými Tygry provázela bouřlivá hokejová atmosféra, olomoucký zimní stadión byl po letech vyprodaný. Kohouti nastoupili k utkání s Libercem v totožné sestavě, jako v pátečním klání v Chomutově. Bílí Tygři udělali po vysoké porážce v Mladé Boleslavi v sestavě několik změn, v bílo-modrém dresu se nově objevili obránci Jánošík s Dernerem a útočníci Galamboš s Vantuchem.

Do první třetiny vstoupili lépe Severočeši a již po šesti minutách se radovali z úvodní branky. Čutta našel na levém křídle rozjetého Michala Bulíře, ten se nikým neatakován dostal až před Kašíká, kterého překonal šikovným blafákem.

Na druhé straně poté Kucharczyk tvrdě vypálil z pravého kruhu, trefil však jen boční síť Schwarzovy branky. Snaha Kohoutů o vyrovnání úspěšná nebyla, naopak v 16. minutě Mora inkasovala podruhé. Liberečtí využili zaváhání domácí obrany, Výtiskovu střelu ještě Kašík vyrazil před sebe, do odkryté klece však puk doklepl Peter Galamboš.

Šest minut po začátku druhé třetiny Bílí Tygři rozvlnili síť olomoucké branky potřetí, sudí však jejich gól neuznali kvůli předchozímu faulu Radka Dudy. Hanáci poté navýšili aktivitu, sevřeli Liberec v jeho obranném pásmu, ale ani jeden ze střeleckých pokusů Olomouckých neskončil za zády gólmana Schwarze.

Severočeši přečkali bez obdržené branky nápor domácích a ve 37. minutě opět předvedli rychlý a povedený protiútok. Po Lhotského uklouznutí na útočné modré využili bílo-modří situaci dva na jednoho, když Bulík připravil ideální gólovou pozici pro Tomáše Pospíšila, a ten se už před odkrytou brankou nemýlil.

O zdramatizování vývoje se ve 42. minutě postaral přesnou střelou nad Schwarzovu lapačku Robin Staněk. Vstřelený gól polil Hanáky živou vodou, pokusy Hampla ani Diviše však brankou neskončily.

Do vyložené šance se po chybě Kříže dostal Dušek, severočeský útočník si však tváří v tvář proti Kašíkovi neporadil. Hanáci vyzkoušeli i závěrečnou hru bez brankáře, výsledek již ovšem změnit nedokázali. Olomouc tak podlehla ve čtvrtém barážovém zápase Liberci 1:3.

Ohlasy trenérů:

• Jan Tomajko (HC Olomouc): My jsme v první třetině začali trochu vlažněji a Liberec byl důraznější, a z toho vyplynulo jeho vedení 2:0. Od druhé třetiny jsme začali hrát hokej, který jsme schopni hrát. Bohužel jsme nevyrovnali, ale hráli jsme až do poslední minuty a diváci nás povzbuzovali. Škoda té první třetiny, ale jinak hráčům nemůžeme vytknout vůbec nic, protože jsme nesložili zbraně a bylo to drama až do konce. Když takto budeme pokračovat, tak určitě ještě na nějaké body dosáhneme a věříme v to, že se do extraligy dostaneme. Doufám, že už příště budeme hrát všechny tři třetiny dobře. Vyprodaný stadión je pěkný. To jsem zažil, když jsem chodil ještě jako kluk v pubertě se dívat na hokej.
  • Pavel Hynek (Bílí Tygři Liberec): Chtěl bych hráčům poděkovat za výkon a za tři body. Dneska jsme se snažili hrát zodpovědně do obrany, hráli jsme systém. Jediné, co mohu mužstvu vytknout, je hodně vyloučení. Na to si musíme dát do dalších zápasů pozor a vyvarovat se toho. Ale oslabení jsme odehráli obětavě a nedovolili jsme domácím skórovat. My jsme poslední zápasy hráli hodně otevřený hokej a výsledkově se nám nezadařilo. Po špatném výkonu v Boleslavi jsme se chtěli rehabilitovat lepším výkonem a jako mužstvo jsme hráli mnohem lépe. Chtěl bych vyzdvihnout výbornou atmosféru, byl plný dům, fanoušci povzbuzovali celý zápas.