Při slavnostním ceremoniálu bude jindřichohradecký stadion přejmenován na Zimní stadion Jana Marka, součástí ceremoniálu bude projekce videospotu věnovaného Janu Markovi a odhalení jeho pamětní desky.

Vzhledem k tomu, že začátek ceremoniálu je naplánován přibližně na 17:10 a utkání začíná v 17:30 hodin, prosí Český svaz ledního hokeje diváky, aby se dostavili s dostatečným předstihem.

Památku Jana Marka si připomene také HC Sparta Praha, klub, za který nastupoval a s nímž získal v roce 2006 mistrovský titul. Před pražskou Tipsport Arénou bude 4. dubna 2013 při zahájení dorosteneckého Memoriálu Jana Marka odhalena pamětní deska s jeho bustou. Fanoušci, hráči klubu, přátelé, spoluhráči a kamarádi shromáždili na výrobu bronzové desky s bustou, jejímž autorem je sochař Petr Holub, 150 000 Kč, přispěly také instituce jako HC Sparta Praha nebo Český svaz ledního hokeje.

V rámci prvního utkání Česká republika – Lotyšsko bude oceněn rovněž další známý odchovanec jindřichohradeckého hokeje, mistr světa a kapitán národního mužstva Jiří Novotný, který nastoupí k jubilejnímu, stému utkání v reprezentaci. Pamětní dres mu předá prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král, jubilantovi poblahopřeje starosta města Jindřichův Hradec Stanislav Mrvka.