Přesto to bude právě celek od jihočeské řeky Otavy, jehož jméno bude po skončení sezony skloňováno ve všech pádech. Parta kolem trenéru Romana Heindla a Martina Všetečky se stala obrovským překvapením aktuálního extraligového ročníku a k bitvám o prvenství v nejvyšší soutěži jí chyběl jen malý krůček.

V první semifinálové odvetě dokázali písečtí hokejisté s Oceláři dvakrát srovnat krok a dovést utkání do prodloužení, když navíc v samém závěru normální hrací doby trefili horní tyč. Dvě minuty před jeho koncem byli ale nuceni spolknout pořádně hořkou pilulku, to když skvěle chytajícího gólmana Pechka překonal Pisarik a poslal sérii do rozhodující třetí bitvy.

Také v ní svedli mladí Jihočeši s třineckým favoritem více než vyrovnanou bitvu a ještě ve 44. minutě vedli 2:1. Hned následující minuta se jim ale stala osudnou. V čase 44:39 Slezané vyrovnali a jen o osmnáct vteřin později se radovali z nakonec postupové třetí branky.

Navzdory trpkému vyřazení si písečtí starší dorostenci zaslouží plné absolutorium. Svými výkony, nadšením a vůlí rozpoutali ve svém městě skutečnou hokejovou euforii a na celorepublikovém poli se postarali o jeho skvělou reprezentaci.