Bruncvík dvakrát absolvoval olympijské hry v Pekingu a v Londýně, pětkrát vyhrál Primátorky, ale 159. ročník prestižního klání považuje za další vrchol. Do osmy Cambridge se rodák z Litoměřic a juniorský mistr světa z roku 2002 dostal coby student doktorského programu tamní univerzity. 

„Je to splnění jednoho velkého snu, mám z toho úžasný pocit. Doposud jsem se na podobný závod díval jen v televizi, teď ho konečně zažiji na vlastní kůži,“ těší se Bruncvík, který by měl být součástí posádky i při letošních Primátorkách.

„Tady v Anglii Primátorky dobře znají, závod má u nich velký respekt. Pro mě to bude pošesté, co si v Praze zazávodím. Pokud by to bylo v posádce Cambridge, byl by to mimořádný zážitek,“ přiznává Bruncvík. 

Závod je na programu v neděli 31. března. Za Cambridge letos vedle Bruncvíka pojede ještě šest cizinců: čtyři Američané a dva Australané. V posádce tak bude vedle kormidelníka už jen jediný Brit. The Boat Race, jak se závod nazývá, se jede na řece Temži z Putney do Mortlake, trať měří čtyři míle a 374 yardů (cca 6,8 km). V historii je zatím úspěšnější Cambridge, která vyhrála 81 ročníků, zatímco Oxford o pět méně. V roce 1877 byl výsledek nerozhodný.