HC Oceláři Třinec
HC Sparta Praha
HC Oceláři Třinec
5 : 0
(1:0, 2:0, 2:0)
HC Sparta Praha
Branky a nahrávky:
10. Růžička (Adamský), 29. Květoň (Peterek), 40. Orsava (Zagrapan), 56. Adamský (Hrabal, Rákos), 59. Varaďa (Bonk).
Rozhodčí: Šindler, Jeřábek - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:5, využití: 1:0, v oslabení: 1:0. Diváci: 4722.
Sestavy:
Hamerlík - Hrabal, Zíb, Galvas, Ovčačík, Lojek, Klouček, Kania - Růžička M., Bonk, Varaďa - Adamský, Rákos, Klimenta - Ostřížek, Peterek, Květoň - Hrňa, Zagrapan, Orsava.
Pinc - Krstev, Sičák, Milam, Gřegořek, Philipp, Jan Hanzlík, Pilař - P. Ton, J. Hlinka, Tenkrát – Hovorka, Broš, Jar. Svoboda – S. Treille, Přibyl, I. Rachůnek – Jánský, Bahenský, Forman - Kočí.

Do rozhodujícího sedmého utkání vstoupili Oceláři bez disciplinární komisí potrestaných Rotha s Polanským, v sestavě Sparty naopak chyběl obránce Hunkes. Místa v modrém půlkruhu poté zaujali hostující Marek Pinc a třinecký Peter Hamerlík, jenž se do brankoviště vrátil po jednozápasové pauze zaviněné lehčím zraněním.

Poslední bitva série začala podle očekávání velmi opatrně a zatímco předcházejících šest duelů se neslo v ofenzivním duchu, tentokrát se diváci v třinecké Werk Areně vyložených příležitostí v úvodní části prakticky nedočkali.

Na premiérovou trefu zápasu se čekalo do desáté minuty. Sacha Treille zasáhl do obličeje Václava Varaďu a nabídnutou přesilovku Oceláři přetavili v první branku. Slibná šance Adamského sice skončila pouze na Pincovi, ten ovšem za nechtěné pomoci obránce Sičáka puk neudržel a dojíždějící Martin Růžička neměl problém trefit odkrytou klec.

Důležitý psychologický moment Slezany povzbudil. Svěřenci trenéra Turka se tak mohli zaměřit na precizní defenzivu, která Spartě dovolila minimum šancí. Holešovičtí měli značné problémy se dostat k nebezpečné střele a co prošlo, to pochytal spolehlivý Hamerlík.

Krátce po změně stran vychytal Pinc v gólové šanci Klimentu, následně své spoluhráče podržel i při dvojnásobné početní výhodě Slezanů.

Klid do domácích řad tak nakonec přinesl až David Květoň, který v 29. minutě rozjásal Werk Arenu podruhé. Obránce Klouček trefil Milama pukem, čehož pohotově využil Peterek, jenž poslal Květoně do sóla a mladý forvard střelou mezi betony navýšil třinecké vedení.

Samostatné nájezdy tentokrát Ocelářům vycházely. Krátce před odchodem do kabin totiž sparťanským zadákům ujel také Jakub Orsava a ukázkovým forhendovým blafákem poslal Třinec do závěrečného dějství s luxusním tříbrankovým náskokem.

Před poslední dvacetiminutovkou sáhl trenér Jandač ke změnám v sestavě, ale ani ty kýžený efekt nepřinesly. Holešovičtí neuspěli ani v přesilové hře při vyloučení Hrabala a s přibývajícím časem začali riskovat, čehož využívali Slezané k nebezpečným brejkům. Jakub Orsava ovšem trefil pouze tyč, únik Erika Hrni poté zlikvidoval pozorný Pinc.

Další branky tak přinesla až závěrečná hra Sparty bez brankáře. V polovině 56. minuty zkusili Holešovičtí své štěstí v šesti proti pěti, avšak už po deseti vteřinách hry poslal puk do opuštěné branky Adamský. Když se totéž povedlo v následném oslabení také Varaďovi, mohly ve Werk Areně naplno propuknout postupové oslavy.