Zatímco liché duely série zvládali lépe Oceláři, v sudých zápasech byla úspěšnější Sparta, která tak svého soupeře nepustila do trháku a v nejkratším možném termínu vždy srovnala. Nejinak tomu bylo i za stavu 3:2 pro Třinec, kdy Holešovičtí odvraceli před vlastním publikem definitivní konec sezony.

„Utkání jsme po taktické stránce zvládli, i když tam byly nějaké chyby, které nakonec Třinec nepotrestal,“ řekl pro klubový web Sparty útočník Daniel Přibyl, jenž se snažil najít příčiny pondělního triumfu. „Myslím si, že se nám vydařil vstup do utkání. Když se nám podařilo vstřelit branku, tak jsme se uklidnili a vytvořili si základ pro vítězství.“

Holešovičtí měli na domácím ledě nůž na krku, ale psychicky náročný duel zvládli a byť byl Třinec až do závěrečných minut neustále na kontakt, vyrovnávací trefy se nedočkal. Mohla za to především nedisciplinovanost Slezanů, kteří za stavu 2:1 odehráli plných třináct minut třetího dějství v oslabení, pojišťující Jánského zásah na 3:1 navíc inkasovali z trestného střílení.

Třinci, který během celé základní části a úvodních pěti čtvrtfinálových zápasů neinkasoval jediný vyšší trest, se tedy pondělní nedisciplinovanost krutě vymstila. Oceláři ztratili nejen šestý duel, ale pro dnešní sedmou rozhodující bitvu také dva důležité články základní sestavy - obránce Rotha a centra Polanského.

Především ztráta "mozku" nejlépe hrající formace Ocelářů by mohla být pro Třinec citelná. Polanský ve 14. minutě šestého zápasu srazil ve středním pásmu obránce Hunkese, za což od hlavních arbitrů obdržel dvouminutový trest. Sparta ovšem podala podnět k prozkoumání tohoto zákroku k disciplinární komisi, která třineckému forvardovi vyměřila stopku na dva zápasy. Polanský byl přitom na rozhodující bitvu nažhavený. „Na sedmý zápas se těším. Budeme ho hrát před vlastním publikem, co víc si přát,“ řekl bezprostředně po skončení šesté bitvy. Nyní už je zřejmé, že závěrečný duel série bude sledovat pouze z tribuny. Nebude na ní ovšem sám, neboť disciplinární komise potrestala také obránce Vladimíra Rotha, jemuž zakázala start ve třech utkáních.

Oslabení Oceláři budou chtít přesto uspět. Opřít se mohou nejen o své publikum, ale především o bilanci v domácím prostředí, v němž jsou v letošním extraligovém ročníku ze všech týmů nejúspěšnější. Nyní ovšem mohou hrát přece jen pod určitým tlakem. „Jak mu čelit? Jedině kvalitním pohybem. Musíme ze sebe vyždímat všechny síly, které jsme v sezoně načerpali. Teď to musíme prodat,“ nechal se pro klubový web Třince slyšet trenér Josef Turek. „Hrajeme doma. Věřím, že rozhodčí budou pískat dobře jako doposud a bude to opět kvalitní zápas.“