Prozatím velmi vyrovnaná a především atraktivní série mezi třineckými Oceláři a pražskou Spartou spěje zdárně ke svému konci. V holešovické Tipsport areně se v pondělí odehraje už šestá bitva, která může poslat Slezany do další fáze vyřazovacích bojů. Proti naopak budou hráči z hlavní metropole, kteří věří, že před vlastním publikem zvládnou i třetí sudé utkání série a ta se tak následně přestěhuje ve středu k rozhodujícímu utkání na třineckém ledě.

Rozhodl dobrý nástup Třince do utkání, shodli se Kočí s Pilařem

Za vyrovnaného stavu 2:2 na zápasy se série vrátila zpět do Werk Areny. Oceláři byli od úvodního buly aktivnějším celkem a po zásluze svého soupeře přehráli 6:3. „Soupeř začal zápas lépe. Prvních deset minut je vždy velmi důležitých, když se každé třinecké formaci podaří v prvních dvou střídáních dobře zatlačit, trefovat puky na branku, tak se dostanou do zápasu a potom se svezou na vlně energie, kterou z takových střídání získají,“ popisoval příčiny posledního nezdaru pro internetové stránky Sparty David Kočí.

„Byli jsme všude o krok později, Třinec nastoupil dobře, my jsme nebyli připravení. Soupeř zaslouženě vyhrál, byl lepší a z toho pramenila jejich větší střelecká aktivita,“ uznal v rozhovoru pro stejný web obránce Karel Pilař, jenž patří mezi hlavní postavy této ofenzivně vedené série.

Po základní části, v níž během 25 zápasů vstřelil pouze jedinou branku, se ve čtvrtfinále prosadil už čtyřikrát „Je tam určitě nějaká dávka štěstí. Play off mě baví, takové zápasy hraji rád. Když jsem do Sparty přišel, tak jsme se dostávali ze zadních pozic. Ani tam to nebylo špatné, ale tam jsem spíše nahrával. Nějakou vědu bych z toho, že mi to tam padá, nedělal,“ dodával Pilař. Stejně jako zbytek týmu, také on věří, že se svými spoluhráči ještě neřekli poslední slovo a celou válku ukončí až sedmý duel v Třinci.

V Praze se pokusíme sérii ukončit, burcuje třinecký kapitán Bonk

To naopak nechtějí připustit Slezané, kteří jsou již potřetí v sérii o krok napřed a tentokrát již pracně vydobytý náskok budou chtít udržet a přetavit ve vytoužený postup. „Bude to bitva, jako všechny zápasy v této sérii. Střetly se dvě vyrovnaná mužstva a čekám těžkou bitvu i v pondělí. Oni budou pod větším tlakem, protože musí vyrovnat. My budeme hrát stále svůj hokej,“ tvrdil po sobotním triumfu Radek Bonk, autor šesté branky Třince.

A jaký má třinecký lídr recept na definitivní udolání Holešovických? „Pokusíme se první skórovat a potom to bude na Spartě, jak zareaguje. Myslím, že tam nepojedeme s vyloženě defenzivní taktikou. Určitě bude třeba mít zvýšenou pozornost v obraně, ale máme ofenzivní tým a zřejmě nebudeme hrát zanďoura. Jedeme tam vyhrát a ukončit to,“ dodal Bonk odhodlaně.