Informaci o kouři ze střechy v Táboře v ul. Bílkova 962 přijalo Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje na tísňovou linku 112 v neděli 17. března 2013 v 6:31 hodin. Podle informací se jednalo o dům, který je situován v řadové zástavbě. Na budově v současné době probíhají práce na její celkové rekonstrukci.

Operační středisko na místo okamžitě vyslalo profesionální hasiče z táborské stanice se dvěma cisternami a automobilovou výškovou technikou. Jako posilová jednotka k mimořádné události byla povolána jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Tábor se dvěma výjezdovými vozy.

Jak informoval vedoucí operačního a informačního střediska hasičů Jihočeského kraje Martin Novotný, hasiči na místě po provedeném průzkumu zjistili, že hoří v půdním prostoru třípatrového bytového domu a že požár díky šíření větru ohrožuje okolní budovy. Rychlým zásahem hasičů, kteří požár dostali pod kontrolu do cca 25 minut od svého příjezdu, se požár nerozšířil do dalších prostor bytového domu a nezasáhl okolní objekty.

Z důvodu skrytého šíření požáru v prostorách střechy bylo provedeno rozebrání střešní plechové krytiny a částí konstrukce střechy. Vzhledem k silnému zakouření celého objektu bylo nutné z domu evakuovat tři dospělé osoby a pět dětí.

„V 10:53 hodin bylo velitelem zásahu nahlášeno, že požár je zcela zlikvidován. Škoda způsobená požárem byla stanovena na jeden milion korun. Hasiči svým zásahem uchránili další majetek za deset milionů korun. Příčinu vzniku požáru šetří vyšetřovatel HZS Jihočeského kraje, územního odboru Tábor ve spolupráci s Policií ČR,“ dodal Novotný.