(2:1, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky:
8. Růžička (Varaďa, Zíb), 12. Adamský (Polanský, Roth), 27. Hrňa (Zagrapan, Orsava), 31. Zíb (Bonk, Růžička), 49. Zagrapan (Hrňa, Orsava), 59. Bonk.
20. Pilař, 32. Ton (Hlinka, Forman), 56. Treille (Broš).
Rozhodčí: Hribik, Jeřábek - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:5, využití: 2:1, v oslabení: 1:0. Diváci: 5112.
Sestavy:
Hamerlík - Galvas, Roth, Hrabal, Zíb, Ovčačík, Klouček, Lojek, Kania - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Klimenta, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Rákos - Orsava, Zagrapan, Hrňa.
Melicherčík - Gřegořek, Hunkes, Sičák, Pilař, Milam, Philipp, Jan Hanzlík - Hovorka, Broš, Svoboda - Ton, Hlinka, Tenkrát - Jánský, Rachůnek, Treille - Forman, Bahenský, Kočí.

Dramatická série mezi třineckými Oceláři a pražskou Spartou se za vyrovnaného stavu 2:2 přestěhovala zpět do Werk Areny. Tedy do míst, kde bitva dvou nejlépe střílejících týmů základní části odstartovala.

Jak začala celá série, tak vypadal i sobotní zápas s pořadovým číslem pět. Oceláři byli od úvodního hvizdu aktivnějším celkem a po zásluze se brzy ujali vedení. Adamského šance v premiérové početní výhodě se sice ještě neujala, avšak po faulu Formana dostali Slezané k dispozici další přesilovku, kterou po přihrávce Varadi přetavil v úvodní gól Růžička.

Třinečtí nadále bušili na vrata sparťanské defenzivy a po dalších čtyřech minutách se mohli radovat z pojišťujícího zásahu. Vyložené příležitosti Květoně s Orsavou ještě Melicherčík zlikvidoval, na samostatný nájezd Adamského, jemuž do sóla vtipně narazil Polanský, byl již krátký.

Holešovičtí byli v úvodní části téměř bezzubí a vůbec k první střele na branku se dostali až v polovině osmnácté minuty! Hned se ovšem jednalo o příležitost gólovou, když střelu Tona dorážel do odkryté klece Hlinka. Hamerlík se ale stačil včas přesunout a v leže zabránil kontaktní trefě.

Té se Pražané dočkali v samotném závěru úvodní periody. Domácí defenziva podcenila výpad obránce Pilaře, který si nabruslil až před Hamerlíka a krátce před odchodem do kabin snížil na 2:1.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Oceláři byli nadále aktivnějším celkem, přesto mohli děkovat svému brankáři, který ve 22. minutě zlikvidoval samostatný únik Broše.

Na další branku se tak čekalo až do 27. minuty a k radosti třineckého publika se o změnu skóre postarali hráči s drakem na prsou, když dobrou práci Orsavy se Zagrapanem dokončil přesnou ranou Erik Hrňa.

V polovině utkání jásala Werk Arena počtvrté. Téměř celé dvě minuty při vyloučení Formana strávili domácí v útočném pásmu. Unavená čtveřice Sparty už nedokázala včas přistupovat k hráčům, čehož využil obránce Zíb, jenž přes clonícího Varaďu navýšil třinecké vedení.

Holešovičtí ovšem nesložili zbraně a po přesné střele Petra Tona do vzdálenějšího růžku byli po padesáti sekundách zpět ve hře.

Dlouhých sedmnáct minut poté byla k vidění především urputná bitva, v níž se Slezané nikam nehnali a Sparta dnes na zvrat viditelně neměla. Když navíc další krásnou akci čtvrté formace zakončil pohotovým blafákem Zagrapan, zdálo se být rozhodnuto.

Holešovičtí přesto dokázali závěr zápasu řádně zdramatizovat. Další parádní střela do horního růžku, tentokrát v podání Treilleho, Spartu povzbudila a svěřenci trenéra Jandače začali rázem dostávat Oceláře pod tlak. Ten navíc umocnil faul Varadi, po němž hráli Pražané v šesti proti čtyřem.

Risk bez brankáře ale hostům tentokrát nevyšel. Po úspěšně zvládnutém buly vyhodil kapitán Bonk puk přes všechny čáry, následně využil laxního přístupu sparťanských zadáků, vlastní nahození dobruslil a střelou do opuštěné klece upravil na konečných 6:3.