Martin Adamský: Nervy jsou teď na naší straně

Ačkoliv Oceláři v řádné hrací době neztratili ani jedno utkání a ve všech čtyřech zápasech v poslední minutě vedli, stav čtvrtfinálové série je nerozhodný 2:2. Slezané ovšem odmítají, že by je dvě nešťastné porážky mohly zlomit. „Chtěli jsme v Praze vyhrát alespoň jeden zápas, což se podařilo, takže ty nervy jsou teď na naší straně,“ prohlásil pro klubový web Třince útočník Martin Adamský.

Byl to právě rychlonohý forvard, kdo ve středu táhl Oceláře za důležitým třetím bodem. Ani jeho hattrick ale nakonec Slezanům k trháku nepomohl. „Doufám, že ta příležitost ještě přijde, ale ve vhodnější dobu, tentokrát to totiž nepomohlo, prohráli jsme,“ konstatoval smutně hráč, který měl v samotném závěru za stavu 4:3 na holi čtvrtý zářez. „Tohle si nevyčítám, byl tam Martin Růžička, to je pravák, přišlo mi to takhle prostě jako nejlepší řešení,“ dodal.

Dva nešťastné závěry nás nezlomí, věří trenér Turek

Rovněž třinecký trenér Turek věří, že dva nešťastné závěry jeho tým nezlomí. „Toho se neobávám. Prohráli jsme trochu smolně druhé utkání doma a hned další souboj v Praze jsme zvládli na výbornou. Žádnou nervozitu nepozoruji, kluci jsou nažhavení na maximum. Dvakrát ztracený zápas v závěru nás určitě nezlomí. Obě situace jsme si vyříkali,“ uvedl mladý kouč po pátečním tréninku.

Ambiciózní lodivod rovněž odmítl, že se mu vyrovnaný stav série zamlouvá. „S jedním bodem z Prahy rozhodně spokojení nejsme. Jeli jsme tam se záměrem dvakrát vyhrát a nechci opakovat slova některých trenérů, kteří budou v play off alibisticky tvrdit, že chtěli vyhrát alespoň jeden zápas na ledě soupeře. Jsem maximalista a v našich možnostech tam určitě bylo dvakrát uspět.“

Ačkoliv se dnes může jednat o klíčový duel celé série, novic na třinecké lavičce se jej už nemůže dočkat. „Na pátečním tréninku bylo patrné, že kluci jsou hodně nažhavení, mají velikou chuť do hry, těší se. Nálada je bojovná. Hrajeme doma, požene nás skvělé publikum, co víc si přát,“ dodal Turek závěrem.

Marcel Melicherčík: Podařilo se nám zachovat klid

Druhý souboj v Holešovicích nabídl prozatím největší drama. Závěr zápasu byl doslova infarktový. Třinec měl Spartu hned pětkrát "na lopatě", přesto Pražané pokaždé odolali, byť při nájezdu Martina Růžičky je dělily od pohromy doslova jen centimetry. Svěřenci trenéra Jandače ale všechny krizové okamžiky přežili a do Werk Areny si jedou pro třetí bod.

„Byli bychom samozřejmě raději, kdyby se nám podařilo zvítězit větším rozdílem a nemuseli bychom se při tom tolik nadřít. Když to ovšem takhle vyjde, tak si to vítězství vychutnává každý. Myslím si, že jsme si zasloužili vyhrát a mám z toho super pocit,“ podotkl pro klubový web Sparty brankář Melicherčík.

Pincův náhradník sice dostal ve třech zápasech už 11 branek, na své konto si ale připsal dvě vítězství. „V posledním střetnutí jsme byli lepším týmem a srovnání série jsme si zasloužili. Třinec potvrdil svou kvalitu a nikdo nemohl čekat, že by se neprosadil. Nám se podařilo zachovat klid, přestože jsme neustále doháněli náskok soupeře. I v nájezdech jsme tahali za kratší konec a já jsem neskutečně vděčný za ty pevné nervy kluků, kterým se podařilo vstřelit branku, když bylo potřeba.“

V sobotu 16. března je na programu utkání s pořadovým číslem pět. Který ze slovenských brankářů se dočká třetí výhry v sérii? Půjde Třinec potřetí do vedení? Prosadí se prozatím dobře střežený kanonýr Růžička? Nastřílí vítězný tým opět čtyři a více branek? Na všechny tyto otázky budeme znát odpověď už dnes večer.