„Pojmenování zimního stadionu, na kterém se Jan Marek učil první hokejové dovednosti a na kterém sehrál první mistrovská utkání, je určitě správným krokem,“ uvedl v této souvislosti starosta města Jindřichův Hradec Stanislav Mrvka. „Současně dojde k odhalení pamětní desky, která bude na stadionu umístěna a návštěvníkům bude připomínat významného rodáka, který se pro svoji cílevědomost a přístup ke sportu stal příkladem celé mladé generaci hokejistů.“

Rodák z Jindřichova Hradce, člen Síně slávy českého hokeje Jan Marek (1979-2011) vyrůstal v místním HC Vajgar. Později oblékal dres Třince a HC Sparta Praha nebo ruských klubů Metallurg Magnitogorsk, CSKA Moskva, Atlant Mytišči a Lokomotiv Jaroslavl. V roce 2006 se stal vítězem extraligy, v roce 2007 ruské Superligy, v roce 2008 vítězem SuperSix. V reprezentaci České republiky sehrál 117 utkání, v nichž vstřelil 29 branek. V roce 2010 se stal mistrem světa. Tragicky zahynul v září 2011 při leteckém neštěstí nedaleko Jaroslavle.

Vedle Jana Marka vyrůstala v Jindřichově Hradci řada dalších vynikajících hokejistů, mimo jiné Milan a Zbyněk Michálkové, Aleš Kotalík, Petr Sailer, Vladimír Sičák, Petr Šachl, německý reprezentant Petr Fical nebo kapitán české reprezentace Jiří Novotný, který se již připojil do přípravy na mistrovství světa a v Jindřichově Hradci by měl sehrát jubilejní, sté utkání v národním mužstvu.