Po projednání žádosti disciplinární komise ELH rozhodla, že žádosti klubu HC Sparta Praha o prominutí zbytku trestu nevyhoví. Uvedly to dnes v oficiálním oznámení webové stránky Českého svazu ledního hokeje.

Komise v odůvodnění uvedla, že i když ke zranění brankáře Šimona Hrubce došlo mimo jiné v důsledku shody nešťastných okolností a hráč Dominik Pacovský dosud nebyl disciplinárně trestán, jeho jednání závažným způsobem ohrozilo zdraví protihráče. Uložený trest přitom vycházel z toho, že mezi přerušením hry a vystřelením kotouče byla dostatečná časová prodleva k zastavení akce.

Úmysl zranit protihráče prokázán nebyl, proto bylo jednání hráče Dominika Pacovského vyhodnoceno jako nesportovní chování. V samotném utkání byl hráč potrestán osobním desetiminutovým trestem za dokončení akce po přerušení hry.

Sparťanský útočník tak bude absentovat i v dnešním čtvrtém utkání série. V té si prozatím vedou lépe hokejisté Třince, kteří zvládli oba liché zápasy a nad svým protivníkem z hlavní metropole vedou 2:1. Pacovský může nastoupit až do bitvy s pořadovým číslem pět, která se odehraje v třinecké Werk Areně - tedy na místě, kde k inkriminovanému okamžiku v pátek 8. března 2013 došlo.

Záznam situace je přístupný zde.