Orli mají za sebou úspěšný vstup do baráže o druhou ligu a bitva to byla mimořádně vyrovnaná a atraktivní. Svěřenci trenéra Česlíka nechali na ledě vše a vydřeli výhru v prodloužení.

„Hlavním důvodem určitě bylo, že jsme si nenechali utéct začátek a po první třetině byl relativně přijatelný výsledek 0:1. Ve druhé a třetí třetině už jsme se přizpůsobili tempu zápasu, bojovností, srdcem a díky našim neuvěřitelným fanouškům jsme je nakonec dokázali přehrát,“ dával dohromady příčiny orlovského úspěchu útočník Jakub Szajter a vzpomněl si i na emoce bezprostředně po vítězné brance Víta Grepla: „Euforie byla samozřejmě veliká a také posilněna o to, že jsme to dokázali otočit z nepříznivého stavu 1:3. Tam se ukázala síla našeho týmu,“ pochvaloval si, ale zároveň upozornil, že ještě není vyhráno: „Ale pozor! K pravé euforii nám chybí ještě stále jeden krok, a to ten středeční,“ byl si vědom důležitosti domácího klání Szajter, který ve Valašském Meziříčí podal výborný výkon.

Bodově se sice neprosadil, ale na ledě byl hodně vidět. Vypracovával si šance a obětavými pády zablokoval nejvíce střel z celého týmu! „Snažil jsem se hrát co nejlépe. Teď už se není na co šetřit. Musíme se semknout a uhrát to,“ okomentoval stručně svůj výkon a zároveň zdůraznil, že důležitá je zejména týmová hra, která byla klíčem k první výhře.

Jelikož je kovaným Orlovákem a odchovancem klubu, byl dotázán také na to, zda je pro něj účast klubu ve druhé lize důležitá speciálně z této pozice. „Ano, je pravda, že jsem orlovský odchovanec, ale na tom v tuto chvíli nesejde. Hrajeme všichni za jedno město a klub. Postup je to pro nás všechny velmi důležitý a prakticky dvě sezony se o to snažíme. Jestli se to povede, bude to neskutečné!“ odmítl opět svou roli jedince a zdůraznil soudržnost týmu.

Ten ale zdaleka nemá vyhráno a čeká jej další dramatická bitva. „Bude to tuhý boj o každý metr ledu. Očekáváme výbornou kulisu, která nás, doufám, požene za posledním krokem do druhé ligy,“ zamyslel se Szajter nad středečním utkáním a naznačil, jak důležitou roli v něm budou hrát i fanoušci, kterých se ve Valašském Meziříčí sešlo téměř sto padesát, za což byl Jakub i celý tým vděčný: „Chtěl bych jim strašně poděkovat. Celou sezonu dokazují, jak jsou neskuteční a jsou naším motorem do každého dalšího důležitého zápasu. Opravdu klobouk dolů!“

Zapravdu orlovskému odchovanci dává i trenér Petr Česlík: „Podpora našich fandů ve Valmezu byla mimořádná. Fanoušci jsou skvělí a věřím, že na domácí zápas bude plný dům, ať to společně dotáhneme do druholigového konce,“ vyjádřil trenér pro Karvinský Deník své přání, aby tým ve středu přišlo podpořit, co nejvíce lidí.

Stejného názoru je i Jakub Szajter, který neopomněl zanechat vzkaz i pro ty, kteří na hokej nechodí pravidelně, ale návštěvu středečního svátku zvažují: „Jestli lidé chtějí vidět dramatický zápas s možností postupu našeho týmu, klubu a také města do 2. ligy, ať neváhají a přijdou nás podpořit. Hrajeme za celý klub, ale především pro ně!“