„Myslím si, že sobotní prohra v nás nezanechá špatné stopy. Máme v týmu hodně zkušených hráčů a dvojzápas v Praze musíme zvládnout. Na Spartu jedeme s cílem vyhrát alespoň jedno utkání. Očekávám vyrovnané zápasy, bude to asi hodně těsné,“ tipoval úspěšně před odvetami v Praze třinecký obránce Jakub Kania.

Se svými spoluhráči odehrál v hlavní metropoli vydařené utkání. Blíže k zisku druhého bodu byli v průběhu zápasu Pražané, kteří vedli po dvou brankách Petra Tenkráta už 2:0. Slezané ovšem třemi góly v řadě zvrátili skóre ve svůj prospěch a nejtěsnější náskok udrželi až do samotného závěru. Rozhodující trefu zaznamenal v 54. minutě útočník Daniel Rákos. Dnes tak budou Oceláři usilovat o navýšení svého náskoku.

Jan Peterek: S takto kuriózní brankou mám osobní zkušenost

Výraznou postavou třetí bitvy byl třinecký matador Jan Peterek, který se na triumfu svého týmu podílel snižující brankou, dobrým napadáním před třetím gólem a dokonalou asistencí na vítěznou trefu Daniela Rákose. „To byla parádní akce! Květák (David Květoň) mě famózně našel, dal mi perfektní nahrávku do prostoru, díky tomu jsem měl čas se rozhlédnout a najít volného Bambuse (Daniel Rákos). Ten už to dával do prázdné,“ popsal Peterek pro třinecký klubový web rozhodující moment utkání.

Ostřílený forvard se ovšem výrazným způsobem podepsal také pod kuriózní branku na 2:3. Rachůnek trefil v ponechané výhodě prudkou přihrávkou stojnou nohu obránce Sičáka, od jehož brusle zamířil kotouč do Melicherčíkem opuštěné svatyně. „Byl to kuriózní gól. Sparta se snažila natahovat čas, aby jim utíkalo oslabení a měli co nejdelší přesilovku. Trochu se jim to vymstilo. Něco podobného se mi stalo loni v přípravě, taky jsem dal vlastní gól. Při signalizované výhodě jsem chtěl dát puk na brankáře Hamerlíka. Dával jsem malou domů přes celé hřiště, aby to rozehrál. On mezitím ale utekl na střídačku a puk skončil v brance,“ řekl Peterek s tím, že se nejednalo o jeho premiérovou zkušenost s touto mimořádnou situací.

Kuriózní branka byla nakonec připsána obránci Zíbovi, který se jako poslední z třineckých hráčů dotknul kotouče. „Vůbec jsem netušil, že jsem byl poslední, kdo se dotkl puku. Hrálo se poté poměrně dlouho, pak dokonce hlásili gól brankáři Hamerlíkovi, kterému bych to samozřejmě přál víc,“ okomentoval svůj druhý zásah v sérii třinecký "James Bond".

Marek Hovorka: Za stavu 2:0 jsme je měli dorazit!

Spokojenost Ocelářů viditelně kontrastovala se svěšenými hlavami jejich protivníků. Holešovičtí si byli moc dobře vědomi, že za stavu 2:0 směřovali k zisku druhého bodu právě oni. „Za stavu 2:0 jsme přestali hrát a pustili jsme Třinec do šancí," řekl po utkání pro klubový web Sparty útočník Marek Hovorka. „Místo toho, abychom je dorazili, tak jsme jim dali čtyři příležitosti a oni to potrestali. Jakmile dáte Třinci prostor, tak to nemůže dopadnout dobře.“

Slovenský forvard odmítl, že by Slezané hostitele něčím zaskočili. „Třinec máme dobře nastudovaný, ničím nás nepřekvapili. Dokázali potrestat naše chyby. Když se jich vyvarujeme, můžeme ve středu vyhrát,“ burcoval před dnešní odvetou Hovorka.

Zápas s pořadovým číslem čtyři startuje v Tipsport areně od 18:30. V sobotu 16. března se poté celá série přestěhuje zpět do Třince. Zda za vyrovnaného stavu 2:2, nebo budou mít Oceláři možnost v domácím prostředí sérii ukončit, to se fanoušci dozví už dnes večer.