(0:0, 2:2, 1:2)
Branky a nahrávky:
25. Tenkrát (Bahenský, P. Ton), 33. Tenkrát (Pilař, Sičák), 50. Pilař (Tenkrát).
34. Peterek (Roth), 35. Varaďa (Bonk), 50. Zíb, 54. Rákos (Peterek, D. Květoň)
Rozhodčí: Šindler, Hodek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:6, využití: 2:2, v oslabení: 0:0. Diváci: 9106.
Sestavy:
Melicherčík - Pilař, Sičák, Hunkes, Gřegořek, Philipp, Milam, Jan Hanzlík - P. Ton, J. Hlinka, Tenkrát - Hovorka, Broš, Jar. Svoboda - S. Treille, Přibyl, I. Rachůnek - Jánský, Bahenský, Forman.
Hamerlík - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Lojek, Kania, Ovčačík, Klouček - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Klimenta, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Rákos - Hrňa, Zagrapan, Orsava.

Do třetí vzájemné bitvy v této sérii vstoupili aktivněji hosté z Třince. Ti nejdříve přežili nebezpečnou příležitost Svobody a pohotovou dorážku Hunkese, aby následně Melicherčík podržel svůj tým při vyložené šanci Růžičky.

Na počátku šesté minuty vychytal sparťanský strážce také Václava Varaďu a aktivita se pomalu začala přesouvat na hole Pražanů. Při vyloučení obránce Hrabala se mohl do střelecké listiny zapsat Milam, který ovšem netrefil odkrytou branku.

Zbývající průběh úvodní části mnoho dramatických okamžiků nenabídl. Za zmínku stojí pouze příležitosti Tenkráta s Formanem a šance Adamského na straně druhé, žádný ze střelců ale skórem zápasu v první dvacetiminutovce nepohnul.

Gólového koření se tak diváci dočkali až v 25. minutě. V signalizované výhodě nahodil kotouč před branku Ton, od brusle Bahenského se puk dostal až na hůl osamoceného Tenkráta a ten střelou z první poslal Spartu do vedení.

Krátce po vedoucí brance si Holešovičtí zahráli dvě přesilové hry v řadě. Zatímco prohřešek Jakuba Orsavy Ocelářům prošel, faul obránce Galvase už nikoliv. Na modré čáře napřáhl Pilař a šikovná teč Tenkráta rozjásala početnou návštěvu podruhé.

Oceláři ovšem nesložili zbraně a za nepříznivého stavu začali být výrazně aktivnější, čehož využili ke srovnání skóre. Za pouhých 63 vteřin se sám před Melicherčíkem ocitl Peterek a střelou na lapačku vrátil Slezany na kontakt. V závěru 35. minuty byl na brankovišti důrazný Václav Varaďa, jenž pohotovou dorážkou srovnal gólový účet.

Obě trefy Třince navíc orámovaly dvě vyložené příležitosti. V té první trefil kanonýr Růžička tyč, ve druhém případě Melicherčík se štěstím vychytal šanci Davida Květoně.

Vyrovnaný stav vydržel až do poloviny padesáté minuty, v níž došlo ke kurióznímu okamžiku. Sparta si v oslabení vykoledovala na obránci Hrabalovi faul a ve snaze vytěžit z výhody maximum, držela dobrou minutu kotouč na svých holích. Pasivita se však Holešovickým stala osudnou. Rachůnek trefil prudkou přihrávkou stojnou nohu obránce Sičáka, od jehož brusle zamířil kotouč do Melicherčíkem opuštěné svatyně.

Nepříjemná událost ale Spartu nepoznamenala. Z Hrabalova trestu uplynulo pouhých 21 vteřin, než se vlastní branky dočkali také Třinečtí, když přihrávku Karla Pilaře srazil za záda bezmocného Hamerlíka bránící Klouček.

V 52. minutě měli Holešovičtí jedinečnou příležitost k obratu. Za katr putoval Ctirad Ovčačík, jenž z lavice hanby sledoval precizní práci bránící čtveřice. Krátce po návratu třineckého zadáka na ledovou plochu se hosté dočkali vítězné trefy. Přečíslení tři na dva odstartovala přihrávka Květoně na Peterka, ten celou akci vyšperkoval milimetrovým pasem na volného Rákose, pro něhož nebyl problém zasunout kotouč do prázdné klece.

Sparťané tak podruhé v sérii honili výsledek na poslední chvíli, tentokrát však gólově neudeřili a Oceláři se tak mohou radovat ze zisku druhého bodu. Odveta je na programu ve středu od 18:30.