„S výsledkem zápasu jsem nadmíru spokojený. Poctivě jsem se připravoval a po dlouhé době jsme nehráli na skupiny, ale podle systému „každý s každým“, který prověří všechny hráče a nedovolí vám ani na minutku si oddechnout. Během turnaje jsem jedenkrát remizoval a dvakrát prohrál, ale druhé místo jsem si díky lepšímu generálnímu průměru nakonec vybojoval,“ prozradil Miroslav Andrejovský z Billiard clubu Bohumín.

Z titulu mistra republiky se radoval Miroslav Bača z Billiard clubu Havířov a jeho klubový kolega Vladimír Stareček skončil na bronzové pozici. Spoluhráči Andrejovského z BC Bohumín – Jan Musil a Ivo Gazdoš obsadili čtvrté a páté místo, Milan Ráček z Brna, který rovněž hraje za bohumínský klub, byl sedmý.

Bohumínské borce můžete přijít podpořit přímo v Bohumíně v sobotu 13. dubna, kdy se utkají ve volné hře, kádru a jednobandu s hráči z Billiard clubu Ostrava. Poslední zápas moravské části 1. celostátní ligy startuje ve 13 hodin.

Momentálně si v moravském žebříčku kulečníkářů drží prvenství BC Ostrava (22 bodů), BC Bohumín (20 bodů) je druhý a TJ BC Ponětovice (16 bodů) je třetí. Do finále, v němž se utkají dvě nejlepší česká a dvě moravská družstva, má proto Bohumín výborně nakročeno. Výsledek dubnového turnaje rozhodne, zda družstvo Bohumíňáků postoupí do finále play-off o titul mistra republiky.