Asi nejočekávanějším duelem 20. kola Chance Futsal ligy se stal zápas pražské Bohemians 1905 a Benaga Zruč nad Sázavou. Oba týmy se drží na předních příčkách průběžné tabulky. O něco lépe si stáli v tabulce hráči Benaga, kteří nezaváhali ani na domácí půdě pražských klokanů. Velkou premiéru zažil především hráč hostů Adhem Altoumi, který vstřelil hned dvě branky. Nejenže tak pomohl svému týmu k vítězství 2:4, ale ještě si připsal branku s pořadovým číslem sto.

„Kluci hráli zodpovědně. Dozadu jsme klokany nepustili k ničemu. V 7. minutě jsme klidně mohli vést 4:0. Chodili jsme sami na brankáře, ale nedali jsme gól. Byli jsme lepší než soupeř,“ řekl kouč Benaga Beni Simitči. Ve 33. minutě se podařilo skórovat z trestného kopu Bohemians. „Tam bylo diskutabilní, jestli Kudrna vůbec zasáhl rukou mimo vápno. Druhou branku jsme dostali při power play. Z nějakých připravených akcí nám soupeř branku nedal,“ upozornil Simitči.

20. kolo Chance Futsal ligy, Zdroj: youtube.com

Důležité utkání měli před sebou i hráči SAT-ANŮ Kladno, kteří přivítali doma Démony z České Lípy. Oba celky se drží na konci průběžné tabulky. Nováček ligy z České Lípy je s jedním bodem již odkázán k sestupu, ale Kladno má ještě možnost zachránit si své místo v lize. Díky výhře 6:3 se SAT-AN posunul na nesestupové osmé místo. V příštím kole Kladno hostí brněnské Tango.

Démoni se i ve dvacátém utkání první ligy pokusili připsat první vítězství. Přestože první vstřelil branku Soukup z Démonů, hosté si vedení dlouho neužili. Pouhou minutu na to vyrovnal domácí Jaráb, na kterého navázal v 5. minutě Abrahám.  Do konce první půle navýšil na 3:1 Junek. Domácí Kladno si vedení udrželo až do konce a Démony poslalo domů s porážkou 6:3.

Stejně jako Kladno, tak i pražská Slavie bojuje o udržení v lize. Každý bod je pro sešívané cenným, ale nad domácím Nejzbachem Vysoké Mýto si žádný nepřipsali. Přestože měli hosté výborný začátek a dokázali si vybudovat tříbrankový náskok, utkání pro ně nakonec skončilo prohrou. Po třech brankách už nedokázali sešívaní úspěšně zakončit. Naopak domácí vstřelili celkem osm branek a po prohře v Teplicích si spravili náladu. Pro pražský klub tak boje o záchranu nekončí. V příštím utkání se Slavie střetne s Indossem Plzeň.

V pátečním kole přivítal domácí Indoss Balticfloru Teplice, která se již několik kol drží na pěkném šestém místě, které ji zaručuje play off. Za to nad týmem domácích se vznáší hrozba sestupu. Roli favorita měli tedy hosté, kteří se před plzeňskými fanoušky opravdu předvedli. Indossu nastříleli dokonce dvanáct branek. Největší hvězdou na hřišti byl teplický Salák, který potrestal domácí celkem pětkrát. O jednu branku méně nasázel plzeňským Ricardo Pereira, který zakončil na konečných 3:12. Po prohře s Teplicemi je Plzeň s patnácti body na předposledním místě, které zaručuje sestoupení do druhé ligy.

Doslova výprask uštědřil domácí FK ERA-PACK Chrudim v pátek pardubickému Torfu. Východočeské derby vyhrála rozdílem několika tříd favorizovaná Chrudim, která má na svém kontě neuvěřitelných sto osmdesát branek, z nichž si jich celkem šestnáct připsala právě v utkání s Pardubicemi. Doslova ranec gólů dostali hosté od chrudimského Brazilce Dentinha. Ten si ve 20. kole připsal dokonce šest úspěšných střel. Hattrick si splnil Max a v následujících dvou kolech se tak budou snažit chrudimští hráči atakovat hranici dvou set gólů. V pátek se hráči Chrudimi vydají do Vysokého Mýta.

Výsledky 20. kola Chance Futsal ligy:

Bohemians 1905 Futsal - FC Benago Zruč n/S. 2:4 (0:1)
Branky: 31. Holý, 39. Dlouhý - 14. Holeček, 27. Altoumi, 28. Lištván, 40. Altoumi.

SK Indoss Plzeň - FC Balticflora Teplice 3:12 (1:5)
Branky: 1. Míka D., 23. Grätsch, 24. Kadlec - 6. Kasýk(vl.), 7. Salák M., 8. Barnat, 9. Salák M., 17. Pereira, 26. Pereira, 29. Pereira, 30. Salák M., 33. Salák M., 34. Kardakov, 37. Salák M., 37. Pereira.

Nejzbach V.Mýto - SK Slavia Praha 8:3 (2:3)
Branky: 12. Münzberger, 13. Mareš, 22. Jiráský, 25. Semerád, 28. Mareš, 34. Formánek, 34. Mareš, 34. Formánek - 6. Vojnar, 7. Vojnar, 9. Vejvoda.

SAT-AN Kladno - Démoni Česká Lípa 6:3 (3:1)
Branky: 3. Jaráb, 5. Abrahám, 16. Junek, 22. Müller, 34. Abrahám, 39. Müller - 2. Soukup, 26. Poláček, 28. Soukup.

FK ERA-PACK Chrudim - Torf Pardubice 16:0 (6:0)
Branky: 1. Slováček, 3. Dentinho, 3. Dentinho, 14. Max, 15. Koudelka, 18. Slováček, 22. Rešetár, 26. Rešetár, 27. Dentinho, 29. Max, 30. Max, 32. Dentinho, 33. Dentinho, 33. Dentinho, 36. Oliva, 38. Douglas.