MEDVĚDI BEROUN 1933 – IHC PÍSEK 6:5 sn. (2:1, 2:3, 1:1 – 0:0)

• Branky a nahrávky: 4. Loskot (Jonáš), 12. Malý (Polák, Hošťálek), 24. Tuček (Šulc), 28. Lenc (Jonáš), 60. Krejčí (Lenc, Kaláb), 65. Lenc – 11. Polodna (Vlček), 21. Kříž (Kotrla, Pavlíček), 23. Vaniš (Slavík, Kříž), 25. Heřman (Markulinec), 51. Kříž (Vaniš), rozhodčí: Horák – Čížek, Lučan, vyloučení: 4:6, domácí navíc neproměnili trestné střílení, využití: 2:2, diváků: 99.

Zápas, který už sotva mohl získat v konečném účtování klíčový význam, rozehráli sousedé ze dna tabulky hodně bezstarostně. Více možností k úspěšné zteči soupeřovy svatyně měli v úvodních minutách domácí hokejisté a na konci 4. minuty se také ujali vedení z hole Loskota.

Písecké mužstvo našlo pádnou odpověď na berounský zásah až při své první přesilové hře – důslednost v útočném pásmu vyústila v přihrávku Vlčka na Polodnu, který bekhendem protlačil puk přes výstroj brankáře Mastíka – 1:1.

Medvědi ovšem poprvé – a v tomto zápase zdaleka ne naposledy – bleskově zareagovali. Už po necelé minutě od inkasované branky se znovu dostali ke střele z druhé vlny a obránce Malý zamířil přesně – 2:1.

Do druhého dějství vstoupil písecký tým podstatně zodpovědněji, což potvrdil už po osmatřiceti vteřinách hry i jeho rychlý výpad zakončený obráncem Křížem – 2:2.

O necelé dvě minuty později už hosté poprvé vedli. Berounští obránci pustili trestuhodně za svá záda dvojici Vaniš, Slavík, a ta vyřešila zakončení famózně – prvně jmenovaný přidal do odkryté branky třetí gól Jihočechů.

Radost z nabytého vedení ale vydržela na písecké hráčské lavici jen velmi krátce.V čase 23:25 dostal před Halmošim příliš prostoru Tuček a vyrovnal na 3:3.

Podobná situace se v prostřední periodě opakovala ještě jednou. Na konci 25. minuty se vyplatilo důrazné napadání dvojici Markulinec – Heřman a druhý jmenovaný z přihrávky svého spoluhráče překonal Mastíka počtvrté.

Ve 28. minutě ale usedl na trestnou lavici písecký bek Boháč, a také berounský celek obohatil své zápasové statistiky využitou přesilovkou. Úspěšným střelcem byl mladoboleslavský mladík ve službách Medvědů Lenc – 4:4.

Závěrečné dějství sobotního duelu se viditelně ocitlo pod nadvládou hostující družiny. S příchodem poslední desetiminutovky její členové po zásluze popáté udeřili. Při delším pobytu v útočném pásmu našel Vaniš krásnou přihrávkou přes celou délku kluziště Kříže a ve formě hrající mladý obránce Písku přidal svůj druhý gól v zápase – 4:5.

Berounští se pokusili zvýšit svou aktivitu, která ovšem dlouho vyznívala do ztracena, a navíc otevírala Píseckým prostor pro rychlé brejky. Skóre se však ani v jednom případě neměnilo a čas vyhrazený zápasu unášel tři body do hostující sbírky. Závěr zápasu si ale hokejisté Písku sami totálně pokazili. Inkasovat mohli už v závěru 57. minuty, kdy brankář Halmoši napravil svůj předchozí faul a zlikvidoval Fiedlerovi trestné střílení.

Se začátkem poslední minuty chybovali hráči Písku při rutinní rozehrávce za brankou a domácí Lenc se stal záhy terčem nedovoleného zákroku Semráda. Berounská střídačka na to okamžitě zareagovala odvoláním brankáře a vyměnila Mastíka za šestého hráče do pole. Jen osm vteřin před koncem vytryskla na stadionu mohutná domácí euforie – po prohrané buly Písku ve vlastním obranném pásmu vystřelil pohotově od modré Kaláb a Krejčí si povedenou tečí mezi Halmošiho betony vynutil prodloužení.

V něm byli hosté ofenzivnějším týmem, aniž by to však dokázali zúročit rozhodujícím gólem. Na řadu nakonec přišly samostatné nájezdy. Domácí vyslali do své branky druhého gólmana Kůdelu, na kterém si postupně vylámali zuby Kotrla, Heřman i Kříž (po jeho exekuci zůstal puk ležet na brankové čáře). A protože Lenc svůj druhý zápasový souboj s píseckým gólmanem Halmošim vyhrál, zůstal druhý bonusový bod v držení Středočechů.

Ohlasy po utkání:

• Jiří Kudrna, asistent trenéra IHC Písek: „Jsem strašně moc zklamaný, protože jsme naprosto zbytečně prohráli vyloženě vyhraný zápas. Nic víc k tomu tentokrát nemusím ani říkat.“