(0:1, 1:1, 2:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky:
30. Adamský (Galvas, Klimenta), 44. Peterek (Klouček), 56. Hrabal (Polanský, Adamský)
13. Broš (Svoboda, Hovorka), 28. Tenkrát (Ton), 60. Jánský (Hunkes, Forman), rozhodující nájezd Ton
Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Jindra, Skopal. Vyloučení: 4:4, + Klimenta 10 min. (dom.), využití: 1:1, v oslabení: 0:0. Diváci: 4956.
Sestavy:
Hamerlík - Zíb, Hrabal, Roth, Galvas, Lojek, Kania, Ovčačík, Klouček - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Klimenta, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Rákos - Orsava, Zagrapan, Hrňa
Pinc (od 25. Melicherčík) - Hunkes, Gřegořek, Pilař, Sičák, Philipp, Milam, Kočí, Jan Hanzlík - Tenkrát, Hlinka, Ton - Hovorka, Broš, Jaroslav Svoboda - S. Treille, Přibyl, Rachůnek - Jánský, Bahenský, Forman

Zatímco úvodní třetina této čtvrtfinálové série patřila jednoznačně Třinci, sobotní odvetu odstartovali podstatně lépe Pražané. Do první vyložené příležitosti se ovšem paradoxně dostali hráči s drakem na prsou, když Marek Pinc zaváhal při rozehrávce za brankou. Sparta ale tento kritický moment přečkala bez úhony.

Poté už diktovali tempo hry Holešovičtí. Při vyloučení obránce Ovčačíka se po střele Sičáka mohl prosadit Tenkrát, Hamerlík ale se štěstím odolal. Také při druhé početní výhodě si Pražané vypracovali vyloženou příležitost. Slovenský strážce tentokrát vychytal kanonýra Tona.

Až po devíti minutách hry se musel předvést také Marek Pinc, jenž lapačkou vyrazil nepříjemnou střelu Květoně, následná dorážka stejného hráče skončila pouze na boční síti. Při následném vyloučení obránce Philippa se ve vyložené příležitosti ocitl Tomáš Klimenta, který ale z bezprostřední blízkosti trefil pouze dobře postaveného gólmana Sparty.

Skóre zápasu tak nakonec otevřeli po zásluze Pražané. Třinečtí prohráli buly před vlastním brankářem, čehož využil Michal Broš, jenž do odkryté klece dorazil Hamerlíkem vyražený kotouč po nebezpečné střele Svobody.

Další příležitosti si svěřenci trenéra Jandače vypracovali na přelomu první a druhé části. Nejdříve vychytal Hamerlík Philippa, krátce po změně stran neuspěl Přibyl.

Po čtyřiadvaceti minutách skončilo utkání pro brankáře Pince. Ten při rozehrávce nastřelil pouze rozhodčího Jeřábka, čehož využil k rychlému ohrožení branky Polanský. Místo vyrovnávací trefy však dojíždějící Varaďa upadl na rozhozeného gólmana, jenž následně pro zranění opustil ledovou plochu. Do modrého půlkruhu se tak postavil v této sérii už čtvrtý brankář - Marcel Melicherčík

Nový muž s maskou se šest minut doslova nudil a ze svého brankoviště mohl sledovat pokračující tlak svého týmu, který navíc druhou brankou podpořil Petr Tenkrát. Slezané sice vyhráli buly v obranném pásmu, avšak vyhazující obránce Hrabal trefil pouze hůl jednoho z hráčů před sebou a dobře postavený Tenkrát nedal Hamerlíkovi sebemenší šanci zasáhnout.

Z dvoubrankového náskoku se Holešovičtí radovali pouhé dvě minuty, než první střelou na branku pokořil Melicherčíka Martin Adamský. Nutno podotknout, že se jednalo nejen o trefu šťastnou, ale zároveň téměř zlomovou.

Kontaktní branka Oceláře nabudila a především ve třetím dějství šli odhodlaně za obratem. Tuto snahu podpořil už po třech minutách Jan Peterek, jenž tečoval Kloučkovo nahození mimo dosah sparťanského náhradníka.

Za stavu 2:2 byl k vidění urputný souboj o každý centimetr ledu. Osm minut před uplynutím řádné hrací doby vyrazil Hamerlík lehké nahození pouze před sebe, avšak fantastickým zákrokem proti střele Hovorky uchránil Třinec od pohromy a zároveň přivedl diváky do ještě většího varu.

Už tak bouřlivou atmosféru umocnil v čase 55:09 obránce Josef Hrabal, po jehož nahození, a následné teči jednoho z hráčů před Melicherčíkem, se Oceláři dočkali vytouženého obratu.

Holešovičtí šli za nepříznivého stavu do rizika. Melicherčík opustil brankoviště a Sparta se do soupeře pustila v šesti proti pěti. Při power play Pražanů odpustili čároví hostům zcela evidentní zakázané uvolnění, po němž se k zakončení dostal Rachůnek. Ten sice ještě neuspěl, avšak po následném buly a střele Jánského už se skóre měnilo. Napínavý duel tak dospěl do prodloužení.

V nastaveném čase branka nepadla a vítěze druhé čtvrtfinálové bitvy tak musely určit až samostatné nájezdy. V nich kralovali brankáři, kteří ustáli pět ze šesti penalt. Uspěl pouze kanonýr Petr Ton, jenž na počátku třetí série svým tradičním bekhendovým blafákem zajistil Spartě první bod v sérii. Ta se tak stěhuje do Prahy za vyrovnaného stavu 1:1.