4 : 0
(1:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky:
2. Adamský (Polanský, Klimenta), 22. Zíb, 31. M. Růžička (Galvas, Roth), 49. Peterek (Rákos).
Rozhodčí: Fraňo, Hradil - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:9, využití: 3:0, v oslabení: 0:0. Diváci: 4372.
Sestavy:
Hrubec (od 19. Hamerlík) - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Lojek, Kania, Ovčačík, Klouček - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Klimenta, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Rákos - Hrňa, Zagrapan, Orsava.
Pinc - Hunkes, Gřegořek, Pilař, Sičák, Philipp, Jan Hanzlík, Milam, Krstev - Tenkrát, Broš, Jar. Svoboda - Pacovský, J. Hlinka, P. Ton - I. Rachůnek, Přibyl, Hovorka - S. Treille, Forman, Bahenský.

Vstup do letošních vyřazovacích bojů vyšel podstatně lépe Ocelářům. Slezané si aktivním nástupem vybojovali úvodní přesilovku, když na trestnou lavici usedl obránce Gřegořek, který nedovoleně bránil Růžičku. Premiérovou početní výhodu dokázali domácí přetavit v důležitý první gól. Dobrou práci Klimenty podpořil Polanský, jenž přesným pasem od zadního mantinelu našel najíždějícího Adamského a ten střelou z bezprostřední blízkosti poslal Třinec do vedení.

V polovině páté minuty se mohl reprezentační forvard prosadit podruhé, avšak svůj samostatný nájezd v pojišťující zásah nepřetavil. O dvě minuty později stálo štěstí při Spartě znovu, když nahozený kotouč zamířil nepředpokládaně od mantinelu jen těsně vedle Pincem opuštěné svatyně.

Holešovičtí se výrazněji prosadili až v závěru čtrnácté minuty. Ve vlastním oslabení ujel Pacovský, který byl faulován Hrabalem a k dispozici tak dostal možnost samostatného nájezdu. Ten i s lehkým přispěním Hrubce skončil pouze na horní tyčce.

V čase 18:38 rozhodčí skřížili ruce nad hlavou podruhé. V gólové příležitosti byl tentokrát faulován Petr Ton. Ostřílenému kanonýrovi ovšem čelil Peter Hamerlík, jenž v třineckém brankovišti nahradil zraněného Šimona Hrubce. Talentovaný strážce přišel při předcházející situaci o masku a jelikož byl poté trefen pukem do hlavy, utkání pro něj předčasně skončilo a místo do modrého půlkruhu zamířil přímo do nemocnice. Nerozehřátý Hamerlík ale svého parťáka výtečně zastoupil a obávaného střelce vychytal.

Slezanům vyšel také vstup do prostředního dějství. Při přesilové hře ve čtyřech proti třem se na výlet vydal obránce Zíb a nenápadnou střelou zaskočil nepřipraveného Pince. „Ta střela Pincáka očividně překvapila, protože měla vypadat úplně jinak. Evidentně to čekal v jiném pohybu. Byl to takový šťastný gól. Ale i takový platí, a to je důležité,“ řekl po utkání úspěšný střelec.

Na přelomu 22. - 23. minuty mohlo udeřit na obou stranách. Po návratu z trestné lavice upaloval sám na Pince kapitán Bonk, avšak také druhý souboj tváří v tvář sparťanský gólman zvládl. Na opačné straně kluziště se mohl za hlavu chytat Petr Ton, jenž svým pokusem orazítkoval pouze tyč.

V polovině utkání už vedli domácí o tři branky. Pinc vyjel v oslabení za svou klec a po mantinelu se snažil vyhodit kotouč do středního pásma. Jeho plány ovšem překazil na modré čáře číhající obránce Galvas, po jehož střele do tyče měl dobře postavený Martin Růžička snadnou práci. Střelou do opuštěné klece využil třetí přesilovku Slezanů.

Za tohoto stavu vsadil Třinec na precizní defenzivu a pomyslné otěže zápasu převzala Sparta. Žádný z mnoha pokusů si však cestu za spolehlivě chytajícího Hamerlíka nenašel. Slovenský strážce byl za svůj vynikající výkon po zásluze odměněn nejen vychytanou nulou, ale také titulem "Hráč utkání".

Definitivní podobu výsledku určil v čase 48:17 Jan Peterek, který šťastnou trefou uzavřel gólový účet zápasu. Třinec tak na úvod porazil Spartu jednoznačně 4:0 a v sérii mezi čtvrtým a pátým celkem po základní části se ujal vedení.