V doprovodném programu slavnostního zahájení vystoupily krasobruslařky oddílu Starlets - Dukla Jihlava – mládež, následovala ukázka tréninku hokejistů třetích a čtvrtých tříd jihlavské Dukly, přítomní si také prohlédli úplně novou elektrickou rolbu Zamboni, všechny protagonisty zahájení na ledě vedl maskot HC Dukla, rys Fanda.

Následovaly proslovy, primátor statutárního města Jihlava Jaroslav Vymazal jako zástupce investora poděkoval všem, kteří se podíleli na stavbě zimáčku. „Z průzkumu zájmu o ledovou plochu, který jsme nechali provést asi před pěti lety, vyšlo, že je zde zájem, který by naplnil tři ledové plochy,“ vysvětlil jeden z hlavních motivů pro stavbu druhé ledové plochy v krajském městě primátor.

„Tato akce se rodila těžce, nakonec je z toho takové nádherné dítě,“ pronesl hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek, který byl přítomen i ve funkci předsedy Regionální rady Jihovýchod. „Uživatelům přeji, aby si tady krásně zasportovali a žádnou zlomenou nohu,“ popřál všem budoucím návštěvníkům hejtman, původní profesí lékař.

Provozovatelem sportoviště bude HC Dukla v čele s jednatelem Bedřichem Ščerbanem, který na závěr ceremoniálu převzal od primátora města symbolický obří klíč od haly.

Pro výstavbu sportoviště vzniklo sdružení firem ZS Jihlava, tedy firma Podzimek & synové a firma Metrostav. Zimáček vyrostl za patnáct měsíců, dle původního plánu o dva měsíce dříve. „Chtěl bych popřát, aby všem, aby si tento prostor řádně užili a aby odcházeli vždy s těmi nejlepšími pocity. Toto je první etapa, těším se s vámi na etapu druhu, kdy sousední halu Horáckého zimního stadionu přestavíme na víceúčelovou,“ dodal Jaroslav Vymazal.