IHC PÍSEK – HC MOST 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

  • Branky a nahrávky: 39. Marek (Kříž, Kučera), 53. Vlček (Kříž, Kužel) – 17. Nevyhoštěný (Kousalík, Charousek), 32. Nedrda, 51. Smolka (Kloz), 60. J. Heřman. Rozhodčí: Hejduk – Flegl, Zíka, vyloučení: 6:4, využití: 1:0, oslabení: 0:1, diváků: 350.

Úvodní dvacetiminutovka důležitého střetnutí se ani zdaleka nepřiblížila očekáváním nesmlouvavé a napínavé bitvy. Oba soupeři ctili spíše taktický boj než strhující hokej, přesto byla k vidění celá řada nepřesností. Především Písečtí se nesžili s rolí domácího týmu, pro kterého je plný bodový zisk klíčový. Přílišná nervozita v jejich hře v kombinaci se dvěma vyloučeními otevřela před Severočechy slibné možnosti k otevření skóre, domácí prapor ovšem několikrát udržely ve vzduchu výtečné zákroky brankáře Halmošiho.

Pod největší nevyužité příležitosti Mostu se podepsali Kloz, J. Heřman a Bojer, na druhé straně neproměnil stoprocentní možnost R. Heřman. Na konci 17. minuty se ovšem přece jen měnilo skóre a k lítosti píseckých fandů se o to postarali hosté – přesilovkový zámek mosteckého mužstva přetavil v úvodní gól střetnutí Nevyhoštěný.

Do prostředního dějství vstoupili Jihočeši o poznání lépe, přidali na důrazu a mostecký Volke si připsal více ostrých zákroků než jeho protějšek. Zřejmě největší příležitost měl domácí obránce Drtil, svou dělovku z mezikruží však nasměroval jen do výstroje hostujícího brankáře.

S příchodem druhé poloviny střetnutí udeřili velmi nečekaně hráči ze severu Čech. Domácí hokejisté měli jedinečnou příležitost vyrovnat při téměř minutové přesilové hře pěti proti třem, místo toho ovšem prošli pořádně ledovou sprchou – brzy po návratu jednoho z vyloučených mosteckých hráčů na led propadli u mantinelu, za jejich záda se dostal Nedrda a překonal Halmošiho povedeným blafákem – 0:2.

Následující minuty strávil písecký celek v křeči a jeho snaha vyznívala až příliš rozpačitě. Přesto se nakonec zářivý modro-žlutý paprsek na ztemnělé obloze objevil. Minutu a půl před druhou sirénou se odrazila střela obránce Kříže na hůl Kučery, a ten vykouzlil pěknou přihrávku na zakončujícího Marka – 1:2.

Kontaktní gól dostal písecké mužstvo zpět do víru střetnutí, žádná výrazná převaha jako v předchozích utkáních se ale z jeho strany nekonala. V úvodu 51. minuty naopak přišla šťastná chvíle litvínovského mladíka ve službách Mostu Smolky, který pohotovou střelou do protipohybu Halmošiho uklidnil svůj tým třetím gólem.

O dvě a půl minuty později ale dostal houževnatý duel novou zápletku – písecký mladík Vlček se zmocnil puku na obranné modré čáře a krásný průnik přes celé hřiště dokázal i mazácky zakončit – 2:3.

Tento stav vydržel v platnosti až do závěrečných minut. Při hře čtyři na čtyři a vhazování v útočním pásmu se písečtí trenéři rozhodli nahradit Halmošiho pátým hráčem. Pevný zámek domácí první formace málem přinesl kýžený gólový efekt – krásná „žabka“ Špergera přistála před Volkého brankou na holi R. Heřmana, který ale jen orazítkoval tyč mostecké klece.

Při pokračující power play Jihočechů dokonal dílo jejich zkázy J. Heřman, který nasměroval puk do opuštěné domácí klece a definitivně určil osud střetnutí. Nově ustanovený jedenáctibodový rozdíl mezi oběma konkurenty staví šance Písku na přímou záchranu do oblasti velmi hluboké teorie.

Ohlasy po utkání:

  • Jiří Kudrna, asistent trenéra IHC Písek: „Vůbec jsme nezvládli první třetinu zápasu, ve které jsme byli u všeho o krok později. Můžeme být rádi, že brankář Halmoši zlikvidoval nejméně tři tutovky a soupeř nám neodskočil na větší rozdíl. Už ve druhé části přišlo z naší strany zlepšení, ale místo toho, abychom to vyjádřili gólově, tak jsme při vlastní přesilovce inkasovali druhý gól. V tu chvíli jsme se ocitli v situaci, do jaké jsme chtěli dostat Most. Sice jsme dvakrát snížili na rozdíl jediného gólu, ale jinak to byla z naší strany křeč. Nutností pro nás bylo vyhrát za tři body, bohužel nemáme ani jeden.“