Domácí půjdou do zápasu se severočeským týmem s osmibodovou ztrátou, kterou ustanovila jeho porážka v Litoměřicích v kombinaci s veledůležitým vítězstvím Mostu v Berouně.

Navzdory aktuálnímu rozdílu se dá říct, že obě mužstva nabrala v posledních týdnech velmi dobrou formu. Dokázala ovládnout tři zápasy v řadě, k lítosti píseckých příznivců ale Mostečtí svou sérii lépe načasovali. Tři výhry zaznamenali v rámci skupiny O baráž, zatímco Jihočeši zmiňovaný středeční duel v Litoměřicích ztratili. Vybrali si přitom pořádný kopec smůly – ve značně oslabené sestavě tahali v převážné části zápasu za delší konec provazu, domácí hokejisty přehrávali, ale totálně propadli v koncovce. Porážka 0:4 pro ně byla hodně krutým výsledkem.

Sobotní střetnutí může pohaslé naděje na přímou záchranu ještě rozdmýchat. V takovým případě je ovšem téměř nutností plný bodový zisk. Naopak porážka na domácím ledě by pouhých sedm zápasů před koncem prvoligového programu znamenala téměř jistý pád do baráže.

V základní části písecká družina mosteckého protivníka přetlačila. V úvodním vystoupení této sezony ho na domácím ledě porazila 4:2. V odvetě na severu Čech sice herně propadla a po zásluze prohrála 0:5, třetí souboj ovšem znovu ovládla a vyhrála ho 4:2. Lepší vzájemnou bilanci si poté zajistila vítězstvím 5:3 v Mostě.

Jednou z klíčových předzápasových otázek pochopitelně zůstává složení píseckého mužstva. Situace, která zavládla především v obranných řadách, se dá bez okolků označit přívlastkem kritická. Čerstvé zdravotní problémy navíc postihly po utkání u Labe také ofenzívu. O jednu zbraň by ale mužstvo přijít nemělo, a tou je bojovnost, jakou se prezentovalo v předchozích střetnutích.