„Při kontrole bylo zjištěno, že jediným z brankářů, jehož lapačka a vyrážečka nebyly v souladu s platnými řády označeny podpisem ředitele extraligy, byl českobudějovický brankář Pavel Kantor v utkání HC Energie Karlovy Vary – HC MOUNTFIELD. Uvedená skutečnost byla rozhodčími uvedena v zápisu o utkání a potvrzena podpisem vedoucího mužstva HC MOUNTFIELD,“ píše se v oficiální zprávě na webu Českého svazu ledního hokeje.

Předseda disciplinární komise ELH proto podle § 25, písm. b) Disciplinárního řádu ELH udělil českobudějovickému klubu pokutu 50 tisíc korun.

„Podle Herního řádu TELH jsou brankáři povinni nastupovat výhradně v přeměřené výstroji, označené podpisem ředitele soutěže. Bez označené výstroje smí nastoupit pouze v prvních dvou zápasech, přičemž klub je povinen to před utkáním nahlásit hlavnímu rozhodčímu. Za porušení tohoto ustanovení stanoví Herní řád TELH již zmíněnou pokutu 50 tisíc korun,“ je dále uvedeno v oficiální zprávě.

Kantor je za poslední týden druhým potrestaným brankářem HC MOUNTFIELD

Pavel Kantor je tak druhým potrestaným brankářem týmu HC MOUNTFIELD během posledního týdne. Minulý čtvrtek byl za kopnutí do Václava Pletky potrestán Jakub Kovář pětizápasovým trestem (celý článek), který mu nebyl zmírněn ani po žádosti klubu o jeho zkrácení (celý článek).