Kovář obdržel pětizápasový trest po utkání 49. kola mezi celky HC Škoda Plzeň a HC MOUNTFIELD (celý článek). „Disciplinární komise musí postupovat podle platného sazebníku, který v případě kopnutí bruslí ukládá nepodmíněný trest zákazu činnosti v rozmezí 5 – 10 utkání,“ uvedl minulý čtvrtek předseda disciplinární komise ELH Karel Holý v oficiální zprávě. „V tomto případě jsme uložili trest na minimální možné hranici, protože hráč Jakub Kovář dosud nebyl disciplinárně trestán a v důsledku jeho zákroku nedošlo ke zranění protihráče,“ dodal.

„Uznáváme, že ke kopnutí Jakuba Kováře směrem k protihráči došlo. Ovšem chceme poukázat na situaci, která tomu předcházela. Podle našeho názoru totiž protihráč nejdříve atakoval krosčekem Jakuba Kováře a tedy samotnému kopnutí předcházel nedovolený a zcela zbytečný zákrok na něj,“ uvedl pro klubový web českobudějovického klubu Zdeněk Blažek, předseda představenstva a generální manažer HC MOUNTFIELD. „Využijeme možnosti po uplynutí poloviny trestu požádat Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje o prominutí jeho zbytku,“ dodal před týdnem Blažek.

Po projednání případu se ovšem disciplinární komise ČSLH rozhodla, že žádostem hráče Jakuba Kováře ani klubu HC MOUNTFIELD nevyhoví. „Rozhodnutí disciplinární komise ELH vychází z toho, že hráči Jakubu Kovářovi byl udělen nejnižší možný trest, který předpisy v tomto případě stanoví. Žádosti hráče a klubu navíc neobsahují žádné nové skutečnosti, které by zmírnění trestu či jeho prominutí odůvodňovaly,“ píše se v dnešní oficiální zprávě na webu Českého svazu ledního hokeje.

Kovář tak bude Jihočechům chybět v důležitém vstupu do vyřazovacích bojů. Trenéři českobudějovického celku tedy budou spoléhat nadále na brankářskou dvojici Pavel Kantor a Lukáš Sáblík. „Přejeme jim, samozřejmě stejně jako všem hráčům, ať se jim v následujících zápasech daří,“ uvedl pro klubový web Blažek.

A jak nepříjemnou zprávu komentoval trenér Draisaitl? „Vůbec o tom nepřemýšlíme. Bereme situaci takovou, jaká je a musíme se s ní vypořádat. Nemá cenu se tím více zabývat.“

Videozáznam situace je přístupný zde.