STADION LITOMĚŘICE – IHC PÍSEK 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

• Branky a nahrávky: 25. Kafan (Rubeš, Mrňa), 29. Antončík (Náprstek, Žálčík), 45. Kafan (Antončík), 59. Šinágl (Hašek), rozhodčí: Doležal – Guth, Rittich. Vyloučení: 5:8, navíc Sobotka (Litoměřice) a Heřman (Písek) 5 minut a do konce utkání, Kotrla (Písek) 10 minut, využití: 2:0, diváků: 440.

V první třetině předvedl písecký tým na ledě Kalich arény velmi svědomitý a bojovný výkon, který činil domácímu favoritovi značné potíže. Litoměřické mužstvo se dostalo do výraznějšího tlaku pouze ve třech přesilovkách, ale hosté ho s výjimkou jednoho nebezpečného závaru před Halmošiho brankou do žádné vyložené šance nepustili. Sami naopak dokázali být zkušenému domácímu brankáři Přikrylovi nebezpeční, ani on však nekapituloval. Nejblíže k tomu měl na konci 18. minuty, kdy nejprve ustál výpad dvojice Kotrla – Drtil a vzápětí ani nemusel zasahovat proti nařízenému trestnému střílení druhého jmenovaného, jemuž při blafáku sjel puk z hole.

Druhou třetinu zahájili hosté z jihu Čech v oslabení, a v tom vzápětí setrvali i po dalších dvou zbytečných vyloučeních. A krutě za to pykali. Ve 25. minutě se z prostoru před Halmošiho brankou prosadil Kafan a o čtyři minuty později přelstil píseckého gólmana při další početní převaze Litoměřic zcela volný Antončík – 2:0.

Od druhé poloviny prostředního dějství hrálo písecké mužstvo také i v plném počtu a rázem bylo lepším týmem na ledě. Žádná z jeho šancí, včetně tutovek Drtila a Kubeše, však kontaktním gólem neskončila. V obou případech skvěle zasáhl Přikryl. Se zazněním sirény, která ukončila druhou část, litoměřický gólman přece jen kapituloval po akci Špergera a nastaly dohady. Sudí Doležal nakonec rozhřešil složitou situaci rozpažením rukou na znamení toho, že puk zřejmě přešel brankovou čáru až po uplynutí dvacáté minuty.

Poslední dějství středečního zápasu jasně ukázalo, jak umí být sport krutý. Jihočeši vykročili rázně za oživením svých nadějí na bodový zisk, už po čtyřech minutách hry jim ale podtrhl nohy třetí inkasovaný gól z hole Kafana. Zbytek střetnutí si přesto vzali pod svůj patronát a měli v něm navrch, vinou vlastní špatné koncovky, výtečného výkonu Přikryla a vlastní vychýlené mušky ho však proměnili ve smutný festival neproměněných vyložených příležitostí. V závěru zápasu inkasoval písecký celek ještě jednou. Šináglova střela do opuštěné branky (při power play) stanovila definitivní podobu skóre - 4:0.

Ohlasy po utkání:

• Jindřich Setikovský, trenér IHC Písek: „Do Litoměřic jsme odjeli ve výrazně oslabené sestavě, protože nám ze zdravotních důvodů chybí hned osm obránců z aktuální soupisky. To jsou samozřejmě obrovské ztráty. Pokoušeli jsme se s domácími dohodnout na odkladu utkání, ale ti se k naší žádosti postavili negativně. I přesto jsme v Litoměřicích pokračovali ve velmi dobrých výkonech z posledních utkání, bohužel jsem úplně vyhořeli v koncovce. Jenom kapitán Kubeš měl čtyři jasné tutovky… V první i ve třetí třetině jsme byli aktivnějším týmem, ale bohužel jsme ztroskotali na výborně chytajícím Přikrylovi. Pravdou je, že jsme mu to svým počínáním při zakončení usnadnili.“