IHC PÍSEK – HC MEDVĚDI BEROUN 1933 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)

• Branky a nahrávky: 39. Drtil (Šperger), 48. Drtil (Kotrla, Polodna), 57. Pavlíček (Kotrla, Kříž), 59. Polodna (Pavlíček) – 31. Kaláb (Jonáš, Loskot), 51. Loskot (Šulc, Padělek), rozhodčí: Florian – Jílek, Suchánek, vyloučení: 5:6, navíc Drtil (Písek) 10 minut OT, Makovský (Písek) a Plichta (Beroun) 5 minut a do konce utkání, využití: 1:1, diváků: 320.

Oproti pondělnímu vítěznému střetnutí v Benátkách nad Jizerou museli písečtí trenéři oželet služeb plzeňského obranného dua Dominik Boháč - Dan Růžička. V sestavě Jihočechů chyběl i autor dvou branek z tohoto utkání Jan Dalecký.

Do důležitého střetnutí vstoupily oba celky hodně opatrně, bylo však patrné, že méně nervozity si přenesly na led hokejisté od Berounky. Znatelné to bylo především při jejich pobytu v útočném pásmu. Od poloviny první třetiny se obraz hry proměnil a domácí celek dokonce stihl vykázat vyšší počet střel, žádná z nich ale neměla potřebné parametry. Oba brankáře vyrušily z klidu jen občasné výpady soupeřových hráčů, ale góly – a dokonce ani šance z kategorie vyložených – průběh úvodního dějství neozdobily.

Diváky, které neodradila od návštěvy prvoligového hokeje zima ani sněhová kalamita, rozehřál až průběh druhé části hry. K potěšení drtivé většiny z nich se tak stalo především zásluhou píseckého týmu, který přidal na obrátkách a držel brankáře Sedláčka v neustálé permanenci.

Právě několik výborných zákroků expísecké opory v barvách Středočechů otevřelo hostům cestu k vedoucí brance. V úvodu 30. minuty zbrzdilo aktivitu hráčů IHC vyloučení Slavíka a Medvědi to okamžitě vytrestali – „neviditelná“ střela Kalába zapadla do pravého horního rohu Halmošiho klece a domácí prohrávali.

Hokejová spravedlnost ovšem v závěru třetiny přece jen otevřela oči – minutu a půl před druhou sirénou vypálil od modré obránce Drtil a prolomil Sedláčkovo kouzlo – 1:1.

Dění v poslední části hry otevřelo několik zahřívacích minut, po nich už se ale diváci nenudili. Písečtí hokejisté prokazovali obrovskou touhu oplatit soupeři nedávnou porážku z jeho kluziště, paradoxně více práce měl ale na rozdíl od předchozích dvou třetin domácí gólman Halmoši.

V úvodu 48. minuty se k radosti písecké družiny přece jen překlopilo vedení na stranu Jihočechů – tradičně aktivní obránce Drtil vyslal na Sedláčka další tvrdý projektil a berounský brankář prohrál souboj obou mužů i napodruhé.

O necelé čtyři minuty později už ale nebylo po domácí radosti ani památky. Předcházela tomu vyloučení obránců Kříže a Drtila, přičemž druhý jmenovaný vyfasoval za nešetrný zákrok u mantinelu deset minut navrch. A berounští hráči nabídnutou příležitostí nepohrdli – v čase 50:55 zakončil jejich vydařenou přesilovkovou kombinaci Loskot a vrátil skóre do nerozhodné podoby.

Písecká parta ovšem v příštích minutách prokázala opravdové hokejové srdce. Tři a půl minuty před koncem našel Kotrla krádně zpoza branky Pavlíčka, a ten se stejně jako v Benátkách zapsal mezi střelce – 3:2.

O nesmírně cenné body už nabuzený celek Písku přijít nehodlal. Hrozbou vyrovnání zavoněla jediná situace před Halmošiho brankou, jinak drželi domácí berounského soka zkrátka. Jeho trenér Novák se sice odhodlal ke hře bez brankáře, ta však měla pro jeho tým zcela opačný efekt. Pavlíček posunul puk do středního pásma na Polodnu, jenž trefil prázdnou berounskou klec a definitivně popustil uzdu oslavám zasloužené výhry.

Půl minuty před koncem ještě vzplála na ledě klasická bitka mezi domácím Makovským a berounským Plichtou, která skončila po krátké pěstní výměně pádem obou borců na led. Písečtí fandové tentokrát odměnili výkon svého týmu mohutým potleskem. Naděje Písku na přímou záchranu v první lize tak stále žije…

Ohlasy po utkání:

• Jiří Kudrna, asistent trenéra IHC Písek: „V prvních zhruba deseti minutách jsme byli hodně zakřiknutí. Pak jsme se trochu zvedli, ale v podstatě až v závěru třetiny jsme si vytvořili nějaké nebezpečnější situace. Od druhé části jsme byli lepším a aktivnějším týmem, o čemž svědčí i poměr střel. Hosté se sice dostali v přesilovce do vedení, my jsme ale dokázali ještě ve druhé třetině z několika gólových šancí alespoň vyrovnat. To bylo samozřejmě důležité. Ve třetí třetině jsme soupeře přetlačili velkou vůlí a nasazením, a zaslouženě vydřeli třetí vítězství v řadě. Náš mladý tým si zaslouží opravdu velkou pochvalu, ale je potřeba, aby na své poslední výkony dokázal navázat i v příštích utkáních. Každopádně však máme z vítězství velkou radost.“