Očekávaný souboj dvou konkurentů ohrožených pádem do baráže může být pro další vývoj v soutěži pekelně důležitý. Před týdnem si Středočeši na domácím ledě s píseckým celkem poradili, zvítězili nad ním 2:0 a odskočili mu v tabulce na rozdíl osmi bodů. Tento rozdíl vypadal z pohledu Jihočechů vcelku hrozivě, v průběhu tohoto týdne se k sobě ovšem hodnota záchranářských akcií obou mužstev znovu výrazně přiblížila.

Zatímco Medvědi prohráli v pondělní derniéře základní části v Hradci Králové (2:7) a vzápětí nebodovali ani na šumperském ledě (2:5), Písečtí poprvé v sezoně ovládli dvě utkání v řadě a po výhrách s Havlíčkovým Brodem (3:1) a v Benátkách (5:3) vykázali plný bodový zisk. V aktuální tabulce skupiny O baráž nyní ztrácejí na předposlední Beroun dva body a Most je jim vzdálen na pět bodů.

Pro motivaci na sobotní střetnutí pochopitelně nepůjde ani jeden ze soupeřů daleko. Jihočechy navíc mohou hnát do útoku trpké vzpomínky na zmiňovaný minulý zápas v Berouně, kde mohli jednoznačně bodovat, ale totálně vyhořeli v koncovce. Nyní se před nimi otevírá možnost odplaty, která by navíc přišla ve velmi vhodnou chvíli.

Jedno je jisté – stále hořící naděje na únik z barážových spárů, poslední kvalitní výkony týmu i jeho dvě výhry v řadě by mohly být pro fanoušky prvoligového hokeje v Písku lákavou pozvánkou. Najde v nich domácí mužstvo v klíčových fázích sezony skutečnou oporu?