„Po prostudování videozáznamu vyhodnotila Disciplinární komise ELH ve složení Karel Holý, František Vorlíček, Vladimír Macholda, Tomáš Jelínek a Jan Trunda zákrok podle článku 535 Pravidel ledního hokeje jako kopnutí bruslí a v souladu s §21, odst. 1, písm. c) Disciplinárního řádu ELH udělila hráči Jakubu Kovářovi, HC Mountfield, trest nepodmíněného zastavení činnosti na pět soutěžních utkání s platností od 21. února 2013,“ citují webové stránky ČSLH rozhodnutí disciplinární komise.

„Disciplinární komise musí postupovat podle platného sazebníku, který v případě kopnutí bruslí ukládá nepodmíněný trest zákazu činnosti v rozmezí 5 – 10 utkání,“ uvedl předseda disciplinární komise ELH Karel Holý v oficiální zprávě. „V tomto případě jsme uložili trest na minimální možné hranici, protože hráč Jakub Kovář dosud nebyl disciplinárně trestán a v důsledku jeho zákroku nedošlo ke zranění protihráče.“

Reprezentační strážce tak bude trenéru Draisaitlovi chybět v důležitém závěru základní části. Jihočeši si s největší pravděpodobností zajistí účast v předkole play-off, nicméně po sérii výborných výsledků byli na dostřel elitní šestici, která má zajištěn přímý postup do čtvrtfinále. Citělnější poté bude ztráta brankářské jedničky v následném play-off nebo skupině o udržení, kde Kovář vynechá úvodní dvě střetnutí.

„Uznáváme, že ke kopnutí Jakuba Kováře směrem k protihráči došlo. Ovšem chceme poukázat na situaci, která tomu předcházela. Podle našeho názoru totiž protihráč nejdříve atakoval krosčekem Jakuba Kováře a tedy samotnému kopnutí předcházel nedovolený a zcela zbytečný zákrok na něj,“ uvedl pro klubový web českobudějovického klubu Zdeněk Blažek, předseda představenstva a generální manažer HC MOUNTFIELD.

„Využijeme možnosti po uplynutí poloviny trestu požádat Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje o prominutí jeho zbytku,“ dodal Blažek.

Videozáznam situace je přístupný zde.