HC BENÁTKY NAD JIZEROU – IHC PÍSEK 3:5 (1:1, 2:0, 0:4)

• Branky a nahrávky: 12. Král (Mrkvička, Maďar), 26. Skořepa (Vařecha, Klimt), 28. Skalický (Mrkvička, Vlach) – 20. Dalecký (Šperger), 47. Pavlíček (Šperger, Dalecký), 51. Vaniš (Boháč, Polodna), 53. Růžička (Šperger, Boháč), 54. Dalecký (Pavlíček), rozhodčí: Würtherle – Komárek, Krátký, vyloučení: 8:5, využití: 1:2, diváků: 145.

Už v první části hry se hostující tým prezentoval velmi slibnou hrou, působil aktivnějším dojmem a nešetřil na pohybu ani důrazu. Přesto se ve 12. minutě ocitl o krok pozadu. Po jedné z typických domácích akcí zůstal za zády obránců zapomenutý benátecký kapitán Král a neomylnou střelou mezi betony brankáře Halmošiho otevřel skóre.

Na celkovém obrazu hry se tento moment nikterak neprojevil a mužstvo z Písku bylo nadále velmi aktivní. Když už to vypadalo, že se za svůj slibný výkon neodmění, vydala se na zteč jeho první útočná formace a po Špergerově zpětné přihrávce trefil Dalecký zpoza obránce levý horní roh Blažíčkovy klece – 1:1.

Také do prostředního dějství vstoupili hosté z jihu Čech poměrně slibně. V polovině 26. minuty ale zatáhl benátecký Vařecha puk do třetiny, a přestože byl tísněn, předložil ho před branku Skořepovi, jenž bez potíží do odkryté branky skóroval – 2:1.

O necelé dvě minuty později zavládlo na písecké střídačce velké zklamání. Vyloučení obránce Boháče nabídlo domácímu souboru první přesilovku, a ten ji využil; šťastně odražená střela Mrkvičky přistála přesně na holi Skalického, před kterým zívala prázdná branka – 3:1.

Snadno nabyté dvoubrankové vedení dostalo Středočechy na koně a v několika příštích minutách byli lepším týmem. Písečtí se ovšem z nepříjemného vývoje stihli oklepat, a také si vytvořili dostatek šancí ke skórování. Buď ale pokazili koncovku, nebo zasáhl pozorný Blažíček.

Před třetím dějstvím to s šancemi Jihočechů na bodový zisk nevypadalo dobře, ti ovšem rozpoutali na benáteckém ledě nevídanou smršť. Brzká tutovka Kotrly ještě snížení neobstarala. Šokující obrat tak nastartoval až Pavlíček, který dostal dva pokusy ke gólové dorážce a snížil na 3:2. To ovšem zdaleka nebylo všechno…! V polovině třetí třetiny dorovnal skóre Vaniš a v čase 52:07 dostal poprvé písecké hokejisty do vedení obránce Růžička svou přesilovkovou dělovkou z hranice kruhu – 3:4! O pouhou minutu později definitivně popravil benátecké hráče Dalecký, který prosvištěl středem hřiště kolem zkoprnělých obránců a nedal Blažíčkovi žádnou šanci – 3:5.

Závěr střetnutí si parta od Otavy mazácky pohlídala a na cestu domů si přibalila nesmírně cenné tři body za vítězství 5:3.

Ohlasy po utkání:

• Jiří Kudrna, asistent trenéra IHC Písek: „Dnešní utkání se nám pochopitelně hodnotí dobře. V první třetině jsme byli aktivnějším týmem. Inkasovali jsme sice úplně zbytečný první gól, ale do přestávky se nám podařilo vyrovnat.Ve druhé části nám Benátky i díky několika přesilovkám, odskočily na dva góly, což je pochopitelně dostalo do sedla. Naopak my jsme své šance, kterých jsme opět měli poměrně dost, nevyužili. V tu chvíli to vypadalo na další z řady našich zápasů, ve kterých nedokážeme poměrně kvalitní výkon efektivně využít a dotáhnout k bodům. Naštěstí to tentokrát bylo jiné. Odehráli jsme třetí třetinu jako z říše snů. Předčili jsme v ní soupeře po všech stránkách, dokázali dát čtyři hezké góly a zaslouženě jsme si došli pro tři body. Nesmírně si toho ceníme a všichni kluci si tentokrát zaslouží uznání. Doufám, že dokážeme navázat na naše poslední dvě vítězství i v sobotu proti Berounu.“