IHC PÍSEK – HC REBEL HAVLÍČKŮV BROD 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

  • Branky a nahrávky: 3. Marek (Růžička, Kučera), 53. Obdržálek (Slavík), 60. Vlček (St. Polodna, Pavlíček) – 54. Musil (P. Polodna), rozhodčí: Humpolíček – Guth, Ditrich, vyloučení: 5:6, navíc Knotek (H. Brod 10 min ORT, využití: 0:0, oslabení: 0:0, diváků: 380.

Písecké mužstvo vyrukovalo do závěrečného duelu základní části s nezměrným elánem a už v úvodu třetí minuty ho přetavilo ve vedoucí gól z hole důrazného Marka – 1:0. Jeho trefa se stala na dlouho jediným gólovým zápisem střetnutí. Hned vzápětí nevyužili domácí hráči přesilovou hru a Rebelové díky tomu zvedli hlavy. Ofenzivní otěže jim vtiskly do ruky tři dvouminutové domácí tresty, ale zásluhou obětavosti píseckých hráčů a pozorného brankáře Halmošiho zůstalo skóre v nezměněné podobě. Nejvíce může hosty mrzet situace z úvodu 13. minuty, kdy Vondráček nezkrotil puk před zcela odkrytou brankou.

Podobný obraz hry nabídlo i prostřední dějství. Mužstvo z Kotliny bylo v útočném pásmu velmi nebezpečné a dostávalo Jihočechy pod tlak, kýžený vyrovnávající gól však zůstal jen jejich zbožným přáním. Domácí byli při obranné práci svědomití, a když už se soupeř dostal k výraznějšímu ohrožení písecké klece, zasáhl výtečně chytající Halmoši.

Ani jeho protějšek Dolejš ale nemohl ve své brance jen tak zbůhdarma lenošit, a také jemu bylo při několika výpadech Písku pořádně horko. Nejvýraznější příležitost druhé třetiny se narodila až v poslední minutě před Halmošiho brankou, ale Knotek ve vyložené pozici selhal.

V závěrečné dvacetiminutovce byla na hře hostů patrná jasná touha po výsledkovém obratu a počínali si hodně aktivně, tentokrát ale naráželi na velmi houževnatý odpor. V polovině 53. minuty je navíc srazil do kolen druhý gól v jejich síti, jehož autorem se stal kladenský host v píseckých službách Obdržálek – 2:0.

Nadšení v ochozech i na písecké střídačce ale nemělo dlouhého trvání – necelou minutu po druhém brankovém okamžiku procedil puk za Halmošiho záda Musil a přes protesty strážce písecké svatyně gól platil – 2:1.

V dalších minutách působili povzbuzení hosté aktivnějším dojmem, šance z kategorie vyložených si ale nevypracovali. V čase 58:36 odvolali trenéři Rech a Chalupa z branky Dolejše a vsadili na power play. Domácí mužstvo své obranné pásmo příkladně strážilo a po čtyřiceti vteřinách hry se mu navíc dostalo patřičného uklidnění – vyhození Pavlíčka z obranné třetiny se přes St. Polodnu dostalo až k Vlčkovi a mladý písecký forvard ustanovil střelou do opuštěné brodské klece konečné skóre zápasu – 3:1.               

Ohlasy po utkání:    

  • Jindřich Setikovský, IHC Písek: „Vítězství nad Havlíčkovým Brodem je pro nás cenným úspěchem. Připravili jsme si přece jen lepší pozici pro další zápasy a doufám, že se ponesou ve stejném duchu. Hráče musím pochválit za odmakaný zápas, vyzdvihnout je třeba výkon Dominika Halmošiho v brance. Tentokrát jsme odehráli utkání opravdu zodpovědně, i když se znovu objevily určité výpadky a chyby. Nebyly ani tak zapříčiněné tlakem soupeře, jako naší vlastní liknavostí. Těší mne, že kluci prokázali touhu po vítězství a chuť zarazit sérii porážek. Právě to také utkání rozhodlo v náš prospěch.“