Domácí Medvědi vykazují ze všech tří ohrožených mužstev nejvýraznější formu. Také proto navýšili svůj náskok před posledním Pískem na pět bodů, a naopak se na pouhé tři body přiblížili Mostu.

Výrazně jim k tomu pomohly nejen tři výhry v řadě ve druhé polovině ledna, ale také nečekaný zisk z posledních zápasů s týmy elitní prvoligové trojky. V domácím duelu s Ústím nad Labem vedl tým Berouna ještě v 52. minutě 1:0, nakonec se ale musel spokojit s bodem za porážku 1:2 po prodloužení. Jen o čtyři dny později hostili Středočeši Olomouc, a také ta to s nimi měla hodně těžké, byť nakonec uhájila vítězství 2:1. Pro mnohé nečekaný výsledek se narodil i ve středečním utkání v Mladé Boleslavi. V zápase klubů, které spolu váže zajímavá spolupráce na poli hráčských přesunů, vedli hosté už 2:0, nakonec však uzavřeli s domácím favoritem v normální hrací době smír. V prodloužení zachránil Mladoboleslavským druhý bonusový bod loňský kapitán Písku Tomáš Nouza.

Také tento výsledek prokázal, jak moc svědčí berounskému týmu příchod několika posil z Mladé Boleslavi (Lenc, Padělek, Loskot), a především kůra, kterou po svém příchodu k mužstvu ordinuje svérázný trenér Petr Novák.

Překvapivý zisk bodu v utkání s mladoboleslavským favoritem rozehřál před týdnem také písecké příznivce. Soubor od Otavy na něj chtěl navázat také ve středečním utkání v Hradci Králové; až do 57. minuty prohrával nejtěsnějším poměrem 1:0 a držel při životě naději na úspěšný výsledek, pak ale dvakrát inkasoval a vrátil se domů s prázdnou. Právě proto také vzrostlo manko na nejbližšího souseda z Berouna o další bod.

Oba sobotní soupeři spolu v tomto soutěžním ročníku sehráli podivuhodné zápasy. V prvním z nich si domácí Písek vylámal zuby na skvělém brankáři Furchovi, a především zásluhou tohoto slávistického hosta v sestavě Medvědů prohrál 0:2. V odvetě vrátil celek z jihu Čech Berounským porážku i s úroky a vyhrál přesvědčivě 6:3. Třetí zápas u Otavy skončil v normální hrací době nerozhodným výsledkem 2:2, ale v loterii samostatných nájezdů se přiklonilo štěstí na stranu hostů.

V urputnou bitvu by se mohl proměnit i sobotní souboj u Berounky. Jeho zahajovací hvizd zazní v 17.30 hodin.