Nový SEAT Leon se od konkurence liší na první pohled svým ohromujícím designem, strhujícími emocemi, vysoce kvalitními materiály s vynikajícím řemeslným zpracováním a skvělými inovacemi, mezi něž patří například jediné přední LED světlomety v segmentu, modulární informační a zábavní systémy nebo multikolizní brzda. Mimořádně lehká a zároveň pevná konstrukce je společně s nejmodernějšími motory a převodovkami základem prvotřídních jízdních vlastností a příkladné hospodárnosti.

Ceny bohatě vybavených modelů Leon začínají od 299 900 Kč, přičemž paleta pěti zážehových a tří vznětových motorů v tuto chvíli pokrývá rozpětí výkonů od 63 kW/86 k do 132 kW/180 k. Pětidveřový Leon dostane během letošního roku další dva sourozence v podobě třídveřové verze (v ČR od května 2013) a rodinného kombi Leon ST (přijde na trh v listopadu 2013). Od ledna 2014 pak budou k dispozici verze 4x4 a v březnu 2014 se mohou příznivci sportovní jízdy těšit na nekompromisní model Leon Cupra.

Nový SEAT Toledo hodlá navázat na výbornou pověst a úspěchy svých legendárních předchůdců, jichž SEAT vyrobil více než 900 tisíc. Toledo bodovalo tradičně i na českém trhu, kde se v letech 1992 až 2002 prodávalo v průměru 1300 těchto praktických a elegantních sedanů ročně. Podle stejného receptu je navrženo i nové Toledo, které zaujme motoristy hledající praktický a cenově dostupný sedan nejvyšší kvality pro celou rodinu, bez kompromisů v oblasti elegantního designu a potěšení z dynamické jízdy. Nejsportovnější sedan ve své třídě nabízí v interiéru dostatek místa pro pět cestujících a pod rozměrným výklopným víkem velkorysý a snadno přístupný zavazadlový prostor o objemu 550 až 1490 litrů. Moderní motory, převážně pokrokové jednotky TSI a TDI, kombinují suverénní výkon (od 55 kW/75 k do 90 kW/122 k) s mimořádně nízkými provozními náklady.

Prostorný a praktický SEAT Toledo je u českých prodejců SEAT nabízen s bohatou sériovou výbavou, kterou lze dále individualizovat podle přání zákazníka. V rámci zaváděcí nabídky zvyšují atraktivitu nového Toleda akční pakety zdarma s populárními prvky výbavy na přání v hodnotě až 40 400 Kč. Zákazníci, kteří se rozhodnou pro financování se SEAT Finance, získají dodatečné cenové zvýhodnění ve výši 30 000 Kč.