V neděli zdolali hokejisté Orlové na domácím ledě Bohumín. Regionálního soupeře Orli přestříleli, po výsledku 12:3 už s předstihem vyhráli základní část krajského přeboru a zajistili si tak účast v baráži.

Do konce sezony zbývají dva zápasy. První z nich sehraje Orlová v neděli na ledě Nového Jičína B, putování přeborem zakončí příští neděli v domácím zápase s druhou Kopřivnicí. Nový Jičín v tabulce okupuje třetí místo od konce, na kontě má pouhých patnáct bodů za čtyři výhry, jednu výhru a jednu prohru v prodloužení.

Oba týmy se střetly i v loňském semifinále, které jasně opanovala Orlová, která po výsledcích 12:1 a 5:2 postoupila do finále. Letos se Orlová s Novým Jičínem B utkala v devátém kole a po velké kanonádě vyhrála 10:0. Orli už mají jistý titul, nemusí bodovat, do Nového Jičína ale jedou s jasným cílem - vyhrát.

Otevřou si střelci Studený, Szajter, Galgonek, Grepl, Zákuťanský, Kotásek či Štefanka zase střelnici? Dokáže se i ve čtvrtém zápase v řadě prosadit Plášek? Prosadí se po zranění opět minule dvougólový Fábry? Zápas v Novém Jičíniě startuje v neděli v 18:30.