Po dlouhých šesti týdnech bez hokeje jste se vrátil k soutěžnímu zápasu. Bylo to dlouhé čekání?

Tak určitě, sám jsem nečekal, že by to mohlo trvat tak dlouho. Ale bylo lepší zotavit se úplně, než abych to uspěchal.

Co bolavý kotník, už je v pořádku?

Ted už ano. Sice ještě sem tam zabolí, ale už to není nic, co by mě na ledě mělo nějak výrazně omezit.

Bylo vidět, že vám hokej hodně chyběl, během zápasu jste hrál hodně aktivně, vypracovával šance a sám dva góly dal. Měl jste velikou chuť do hokeje?

Samozřejmě, že chuť byla obrovská. Ono je těžké jen sedět na tribuně a dívat se na kluky, jak všechny válcují a baví se hokejem. Byl jsem moc rád, když mi trenér na tréninku řekl, že nastoupím do zápasu.

Přesto, čekal jste, že se vám návrat hned tak povede?

Já jsem se hlavně těšil na to, že budu po dlouhé době konečně hrát zápas. Chtěl jsem si užít každou minutu na ledě. Ani jsem nepočítal s tím, že bych měl nějaký gól dát, natož abych dal dva, takže jsem upřímně hodně šťastný.

Letos jste nedostával tolik příležitostí, jako loni. Myslíte, že po úspěšném návratu do sestavy se to změní?

To asi není otázka pro mě, ale pro trenéra. Já budu doufat, že na to přihlédne.

Obhájili jste vítězství v krajském přeboru, přesto už v hlavách nosíte především baráž. Jde cítit, že už se na ni celý tým připravuje?

Tak my jsme se vlastně na baráž připravovali celou sezonu. My jsme ani jiný cíl, než vyhrát základní část a následně postoupit do baráže, neměli. Ted už je jenom na nás, jak se s tím popereme. A já věřím, že úspěšně.

Vy jste byl u loňského i letošního putování soutěží. Myslíte, že letošní tým má větší šanci uspět?

Loni jsme měli tým složený převážně z mladších hráčů a úspěch nám unikl jen o vlásek. Letos už máme v týmu borce, kteří mají za sebou angažmá buď z vyšších, nebo i zahraničních soutěží, takže pevně věřím, že s jejich pomocí a zkušenostmi už nám postup do II. ligy nikdo nevezme.

Ještě před baráží jsou před vámi ale dva ligové zápasy. Dokážete klíčovou část vymazat z hlavy a odehrát naplno ještě souboje v Novém Jičíně a s Kopřivnicí?

Výsledky pro nás teď už tak důležité nebudou. Samozřejmě, že je budeme chtít vyhrát, ale důležitější pro nás bude, abychom základní část dohráli v co největší pohodě a aby se nikdo nezranil. Do baráže musíme vletět v plné síle.