HC OLOMOUC – IHC PÍSEK 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)

• Branky a nahrávky: 4. Pekr (Řípa), 35. Králík (O. Kříž, Staněk), 38. Pekr (Bartoň), 42. O. Kříž (Kotvan, Rác), 52. Pekr (Hampl), 55. Řípa (Janáček, Hampl) – 1. Vlček (Vaniš), rozhodčí: Úlehla – Adamec, Poruba, vyloučení: 8:9, navíc Boháč (Písek) 5 min a do konce utkání, využití: 2:0, diváků: 852.

Trenéři Jindřich Setikovský a Jiří Kudrna vyslali opět do zápasu omlazenou sestavu. V brance dostal poprvé od začátku příležitost sedmnáctiletý Marek Mazuch, ve čtvrté útočné formaci si odbyl prvoligový debut jeho další vrstevník Daniel Schwamberger.

Utkání na ledě druhého týmu tabulky mělo nečekaný úvod. Po osmapadesáti vteřinách se do útočného pásma nastěhovala druhá písecká formace a Vlčkův pokus z ostrého úhlu nachytal slovenského gólmana Halásze v nedbalkách – 0:1. Nečekané vedení vydrželo na straně Jihočechů do čtvrté minuty, kdy se z podobně nenápadné situace prosadil domácí kanonýr Pekr. Od té chvíle byli Hanáci pro píseckou defenzívu hodně nebezpeční, ta ale jejich výpadům včetně tří přesilových her odolávala. Na druhé straně měli hosté jedinečnou příležitost zahýbat stavem zápasu při dlouhé přesilovce pěti proti třem, ale přes trvalý zámek se však žádná nebezpečná situace před domácí brankou neurodila.

Také v patnácti minutách druhé části hráli hosté s Moravany naprosto rovnocennou partii. Vyrovnali se jim v četnosti střelby, a navíc si vytvořili první tutovku prostředního dějství – obránce Drtil postupoval v oslabení svého týmu sám na Halászovu branku, mezírku v postoji jejího strážce ale nenašel. Sympatickou snahu hostujícího týmu naprosto znehodnotila poslední pětiminutovka. V čase 35:00 zůstal po Křížově střele před Mazuchovou brankou nepokrytý Králík a poprvé v utkání dostal svůj tým do vedení. Jen o necelé tři minuty později postupovali dva písečtí hráči proti osamocenému obránci, namísto šance ale následovala pokažená finální přihrávka. Puk se poté okamžitě přestěhoval na druhou stranu ledové plochy, kde číhal osamocený Pekr a svůj únik zakončil neomylnou střelou mezi Mazuchovy betony – 3:1. K dovršení všeho zlého přišlo mužstvo od Otavy o obránce Boháče, který vyfasoval za naražení domácího hráče na hrazení trest pět minut a do konce zápasu.

Převážnou část poslední třetiny odehráli hosté v oslabení (několik minut dokonce ve dvojnásobném) a olomoucké mužstvo bez potíží směřovalo utkání k očekávanému konci. Divákům se navíc za vytrvalou podporu stihlo odměnit dalšími třemi vstřelenými góly. Ve 42. minutě přiblížil domácí výhře zkušený obránce Kříž. Deset minut poté zkompletoval svůj hattrick Pekr a poslední slovo si vzal Řípa. Mladý písecký brankář Mazuch prožil v poslední části hry velmi ostrý křest ohněm a vedle tří inkasovaných gólů zneškodnil dalších patnáct střeleckých pokusů favorita.

Ohlasy po utkání:

• Jiří Kudrna, asistent trenéra IHC Písek: „Do Olomouce jsme přijeli jako už tradičně s hodně mladou sestavou. Myslím si, že jsme až do závěru druhé třetiny hráli celkem slušný zápas. V jejích posledních minutách jsme bohužel inkasovali druhý a následně třetí gól, což bylo zlomové. Ještě za stavu 2:1 jsme tam přitom měli stoprocentní šanci v podobě samostatného nájezdu, ale nevyužili jsme ji. Na konci třetiny dostal Dominik Boháč pětiminutový trest. Do třetí části jsme vstupovali s cílem ubránit se a pak se ještě pokusit výsledkem něco udělat, ale sami jste viděli, jak to dopadlo. S tak vysokým počtem vyloučení nemůžeme proti takovému týmu, jakým je Olomouc v žádném případě uspět.“