Registrace probíhá v kraji, ve kterém je nejméně jeden z partnerů přihlášen k trvalému pobytu, aktuálně je Magistrát města Jihlavy jediným úřadem na Vysočině, kde se může registrace partnerství uskutečnit. Od loňského roku už řízení nemusí probíhat pouze v budově, ale i mimo úřad. Podobně jako novomanželé, si tak i páry stejného pohlaví nohou pro registraci zvolit jakékoliv místo.

V celé České republice od 1. 7. 2006 do 31. 12. 2012 využilo zákona o registrovaném partnerství celkem 1.494 párů gayů a leseb. Svého partnera si dosud vzalo 1.022 mužů a 472 žen. Po boku 174 z nich skončil cizinec nebo cizinka od Slovenska po exotické země z celého světa. V roce 2012 došlo k nárůstu nových registrovaných partnerství v ČR – v roce 2011 jich bylo 177, loni 206.

Oproti tomu je počet zrušení partnerství pořád malý, ale přesné číslo není k dispozici, protože matrika v Praze, v Liberci a v Ústí nad Labem již tento údaj neeviduje a neposkytuje.

Údaje o registrovaných partnerstvích v celé České republice sleduje a vyhodnocuje aktivista Milda Šlehofer (gay.iniciativa.cz).