Stávající Horácký zimní stadion svým vytížením až dosud nedával amatérským hokejistům dostatečnou možnost realizace, Jihlavě tak jako jedinému městu v okolí zcela chyběla organizovaná soutěž pro ryzí amatérské hokejisty. Jihlavská amatérská liga se totiž před více než dvanácti lety transformovala v dnešní okresní přebor, který se ale při absenci krajské soutěže stal základnou pro bývalé hokejisty jihlavských mládežnických celků.

Nový zimáček tento letitý handicap ruší – hala totiž amatérům poskytne dostatek času pro vyžití. Díky možnosti pronájmu delšího časového úseku ledové plochy v průběhu jednoho dne se 16. března odehraje turnaj, který dosud v krajském městě chyběl. Sportovci hrající hokej pouze pro zábavu a radost z pohybu se zde mohou zúčastnit klání několika týmů, z nichž vzejde první držitel Poháru města Jihlavy. 

„Tato jednodenní soutěž by se měla stát akcí, na níž budeme chtít dále navázat. Vzhledem k daleko příznivějším podmínkám pro lední hokej, které nyní v Jihlavě nastaly, je myslím na místě, aby zde vznikla soutěž hokejových amatérů, kteří si chtějí zahrát pro radost a zároveň nemusejí mít reálné obavy ze zranění,“ říká spoluorganizátor turnaje Dušan Pařil. Pro rok 2013 je v nové hale naplánováno nepřetržité mrazení, což v letních měsících poskytne nejen příjemný chlad, ale umožní to další vyžití sportovců. „V tomto období bychom chtěli uspořádat několik dalších turnajů, od září by se měla rozjet nová dlouhodobá soutěž, jež na tyto turnaje naváže pravidly a stanovami,“ doplňuje Dušan Pařil.

Stávající okresní přebor by přitom měl být hrát souběžně, nový amatérský pohár by ale měl dát šanci těm hráčům, kteří na úroveň okresního přeboru nedosahují nebo jim z jiných důvodů nevyhovuje. „Okresní přebor má jistě své místo a je dobře, že tu je. Avšak při absenci týmu, který by jihlavské barvy hájil v krajském přeboru, tak nemalému počtu bývalých výborných hokejistů či čerstvých exjuniorů nezbývá, než nastupovat v této okresní soutěži. A upřímně, my kluci odkojení rybníkem se pak při sebevětší snaze s pukem na ledě moc nepotkáme,“ říká s úsměvem Dušan Pařil.