Soutěžilo se v disciplínách sólo, duo, malé skupiny, a to všech věkových kategorií – mini do 8 let, děti do 11 let, junioři do 15 let a hlavní věková kategorie od 15 let.

První zlatou medaili si vytancovala juniorka v disco freestylu Alexandra Štejnarová, která se stala nejúspěšnější tanečnicí mistrovství, neboť si odvezla nakonec čtyři tituly mistr ČR 2013 ještě v disciplínách sólo, duo a malé skupiny. Hattrick s prvenstvím získal i už několikanásobný juniorský mistr ČR Vítek Lukavec, který tvoří duo s Alexandrou. Další cenný hattrick vybojovali tanečníci v disciplíně malých skupin, kde ve všech věkových kategoriích – děti, junioři, dospělí - získali prvenství. Všechny choreografie vytvořila trenérka Lída Fišrová.

Zastoupení měla skupina i v mini kategorii, to jsou děti do 8 let, kde na 3. místě s titulem 2. vicemistr ČR 2013 skončila Nikolka Gajarská, která se pyšní ještě bronzovou medailí za duo, které tancuje s Nikolkou Vepřekovou. V dětech excelovala jako celou taneční sezónu Radka Pěkná, která si vytancovala stříbro za sólo a dvě zlaté medaile v disciplíně malých skupin a v duu společně se Štěpánkou Bulvovou, která je též v týmu vítězné malé skupiny.

Dalším úspěšným tanečníkem v dětské věkové kategorii je Honzík Zemanovič, který si odvezl také dva tituly, titul mistr ČR v sólech a 1. vicemistr ČR 2013 v duu, které tvoří se Sabinkou Frňkovou. Mezi další úspěšné tanečníky patří Patrik Karger, který je letos poprvé v juniorské kategorii, skvělým výkonem dokázal porazit zkušenější tanečníky a tím si vybojoval titul 2. vicemistr ČR v disco dance sólo – chlapci. V juniorkách se na bronzový stupínek postavila Kamila Hamplová a v duu se na stupních vítězů se ziskem stříbrné medaile umístily Natálie Nováková a Alice Svobodová.

Další finálová umístění:

  • 4. místa: David Brousil – sólo děti, Natálie Nováková – sólo juniorky, Kateřina Adámková – sólo ženy
  • 5.místa: Alice Svobodová – sólo juniorky, Štěpánka Bulvová – sólo děti, dospělácké duo Kateřina Adámková a Barbora Kůsová

Tanečníci si svými úspěchy vytancovali nominace na mistrovství Evropy, které se koná v červnu ve Švédsku, a na mistrovství světa, které bude v září v Německu. „Děkuji všem beethoveňákům za skvělou reprezentaci, za krásné taneční výkony a zážitky i trenérskému týmu za krásné, originální choreografie a za skvěle odvedenou trenérskou práci,“ řekla šéftrenérka klubu Eva Vlková.

Činnost taneční skupiny podporuje pravidelně Ústecký kraj, několikrát Beethoven DC z Chomutova vystupoval na reprezentačním plese.