V bytě, kde muž bydlí, nalezli předměty sloužící k urychlenému pěstování rostlin, rostliny konopí o průměrné výšce 70 centimetrů i již usušenou marihuanu. Zadržený muž předměty, rostliny i drogu vydal a kriminalisté je zajistili.

Při prověřování dále zjistili, že muž v bytě ve svém pokoji pěstoval konopí v době od začátku loňského listopadu. K pěstování konopí si opatřil speciální pěstební box, elektrickou ventilační soustavu, dále výživné substráty, hnojiva a stimulátory růstu.

„Vše sestavil do plně funkční sestavy, tzv. pěstírny. Vypěstované konopí muž dále zpracovával a uzpůsoboval ke kouření,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Policejní komisař zahájil trestní stíhání pětadvacetiletého muže, který byl obviněn ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

„Jedná se o muže, který byl již v minulosti pravomocně odsouzen za majetkovou trestnou činnost. Po provedení nezbytných úkonů byl muž ze zadržení propuštěn a je stíhán na svobodě,“ dodala Kroutilová.