Poháry, po jejichž získání touží tenisté po celém světě, si mohou lidé zblízka prohlédnout v úterý a ve středu během celé otvírací doby v nákupním a zábavním centru Forum Nová Karolina, ve čtvrtek pak do 17 hod. Výstavu oficiálně zahájí členky českého fedcupového týmu, včetně Petry Kvitové, v úterý mezi 18. a 19. hodinou. Premiérově bude v Ostravě k vidění i kolekce fotografií Pavla Lebedy.

Trofej pro vítěze Davis Cupu je jednou z nejslavnějších na světě. Na rozdíl od mnoha jiných nemá svou kopii, a tak je v Ostravě k vidění originál, který v roce 1900 zakoupil zakladatel soutěže Dwight F. Davis. To s sebou přináší přísná bezpečnostní opatření. „Zajištění bezpečnosti poháru byl jeden z klíčových bodů při řešení jeho vystavení ve Foru. Pohár bude pod dohledem kamer a bezpečnostní služby. Lidé se k němu dostanou velmi blízko, ale dotknout se nesmí. Takové je základní pravidlo při vystavování poháru,“ řekla marketingová manažerka Fora Nová Karolina Šárka Žižková.

Stokilový Davis Cup doprovodí v Ostravě o dost menší, ale pro tenistky stejně hodnotná, trofej pro vítězky Fed Cupu. Ty navíc mohou lidé vidět živě. Fedcupový tým v čele s Petrou Kvitovou přijde v úterý mezi 18. a 19. hodinou unikátní výstavu zahájit.

Kromě trofejí mohou návštěvníci Fora spatřit i premiéru unikátních ateliérových snímků sportovního fotografa Pavla Lebedy, který zvěčnil netradičně sportovce v civilu pózující s cennými trofejemi.