HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ – IHC PÍSEK 6:1 (4:0, 2:0, 0:1)

• Branky a nahrávky: 2. Laš (Dočekal, Nahodil), 9. Ostřížek (Křivohlávek), 12. Ostřížek (Křivohlávek), 12. Dočekal (Nahodil, Zdráhal), 26. Nahodil (Dočekal, Laš), 35. Křivohlávek (Ostřížek, Zdráhal) – 48. Kučera (Vaniš), rozhodčí: Čech – Černý, Reich, vyloučení: 2:2, využití: 0:0, diváků: 1322.

Písecké mužstvo prožilo první třetinu jako ze zlého snu. Už ve 2. minutě se po zaváhání hostů v obranném pásmu ocitl před brankářem Halmošim osamocený Laš a zamířil přesně k tyči – 1:0. Jihočeši sice v příštích minutách přece jen srovnali obraz hry, ale v 9. minutě propadla za Halmošiho nenápadná střela Ostřížka a Moravané vedli už o dvě branky. Když pak tentýž třebíčský útočník potrestal ve 12. minutě chybu hostů třetím gólem, poroučel se z písecké svatyně Halmoši a přepustil své místo staršímu dorostenci Mazuchovi. Ani jemu ale spoluhráči příliš nepomohli, když ještě v téže minutě nepokryli Dočekala, a jeho střela ustanovila průběžné skóre 4:0.

Aby toho nebylo z pohledu hostů málo, přišli už během první třetiny o dva hráče. Obránce Kužel odstoupil s bolestivým zraněním ruky a odjel do nemocnice na rentgen, zkušeného forvarda Špergera vyřadily z dalšího boje problémy s ramenem.

Do druhé třetiny vstoupil tým IHC se sedmi obránci, deseti útočníky a přeházeným složením jednotlivých formací. V jejím průběhu se hosté přece jen dostali do několika slibných šancí, ze kterých brankáře Čiliaka několikrát vystrašili, domácí favorit ovšem nadále působil daleko vyzrálejším dojmem. To nakonec opět dokázal vyjádřit i gólově. Nejprve se bleskově orientoval před píseckou klecí šikula Nahodil, ve 35. minutě pak uspěl se svižnou střelou z hranice kruhu Křivohlávek.

Závěrečná dvacetiminutovka už na osudu střetnutí nemohla nic změnit a svým obrazem v podstatě navázala na předchozí část hry. Rozdíl byl pouze v tom, že už se hráčům Horácké Slavie nepodařilo skórovat. Čestného úspěchu se naopak dočkal soubor od řeky Otavy. Po jedné z mála chyb domácích se za brankou zmocnil puku Vaniš, přihrál úplně volnému Kučerovi, a ten si tváří v tvář Čiliakovi počínal chladnokrevně – 6:1.

Třebíč si připsala hladké a především naprosto zasloužené vítězství. Píseckému celku udělila lekci v mnoha herních činnostech. U hostů může být pozitivem střetnutí snad jen první výraznější porce prvoligových minut na kontě brankářského benjamínka Marka Mazucha.

Ohlasy po utkání:

• Jindřich Setikovský, IHC Písek: "Soupeři musím k vítězství pogratulovat. Mužstvo Třebíče má fazonu, věří si a disponuje skutečně šikovnými hráči. Věděli jsme o tom a chtěli udržet v prvních deseti minutách nerozhodný stav, což se nám bohužel ani zdaleka nepovedlo. Nejlepší formu tentokrát neměl ani brankář Halmoši."