HC Orlová - HC Studénka 7:1 (2:0, 2:0, 3:1)

• Branky a nahrávky: 10. Hanzl (Kanaloš), 17. Plášek (Urbánek T., Szajter), 24. Štefanka (Matějíček), 31. Mintěl (Szajter, Zakuťanský), 50. Kanaloš (Zámecznik), 58. Galgonek (Matějíček), 58. Ciupa (Plášek) - 53. Čáň. Rozhodčí: Koziol - Dubčák, Kašinký. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 340. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 7:1.
  • Sestavy:
  • HC Orlová: Urbánek R. (Kolář) - Podešva, Mintěl, Štefanka, Urbánek T., Goláb, Novák Mich., Zámecznik - Studený, Szajter, Matějíček, Galgonek, Kotásek, Grepl, Ciupa, Plášek, Kanaloš, Hanzl, Novák J.
  • HC Studénka: Horyl (Válek) - Kuchař, Kvasnica, Herman, Holaník, Novák Mar., Lindovský - Merta, Tomášek, Pokorný, Sochorek, Rožánek, Orszulik, Janečka Lukáš I., Čáň, Urbánek A., Horák, Janečka Lukáš II., Pauliak.

Osmnácté kolo patřilo repríze loňského finále. Na orlovský led přijela Studénka, které sice patří páté místo v tabulce, ale do Orlové poslala v minulém kole výstražný vykřičník poté, co porazila Kopřivnici 3:2 v prodloužení.

Jenže, kdo by čekal drama, byl na omylu. Úvod byl sice z obou stran vlažný a diváci nebyli svědky kvalitní hokejové podívané, nicméně Orli s přibývajícím časem přidávali na obrátkách a svůj brankostroj rozjeli v desáté minutě. To se předvedla řada Hanzl-Kanaloš-Pláše, která v tomto zápase působila velmi aktivně a svým pohybem a bojovností dělala soupeři obrovské problémy. Úspěšným zakončovatelem byl rychlík Jakub Hanzl.

Posléze si Studénka vytvořila dvě velké šance, ale René Urbánek je ustál a v první části dávali góly pouze domácí. Druhým úspěšným střelcem se stal Dominik Plášek, který zužitkoval přesnou přihrávku Tomáše Urbánka.

Ve dvaadvacáté minutě poslal hlavní arbitr na dvě minuty odpočinout hákujícího Čáně a Filip Štefanka tvrdou ranou přesilovku zužitkoval.

Následně svou početní výhodu nevyužili hosté, aby pak ve třicáté minutě šli znovu do čtyř a nechali Orly opět gólově vyniknout. Domácí sehráli přesilovku výborně a po jednadvaceti sekundách Martin Mintěl od modré vyslal přesný příklep, který skončil za zády brankáře Horyla.

Gólový účet třetí třetiny otevřel v padesáté minutě Dominik Plášek, jenž dostal přesnou přihrávku od Patrika Zámecznika, ten se neukvapil, dobře odmítl bránícího hráče a přesně načasovaná bekhendová přihrávka, kterou Pláškovi předložil před prázdnou branku, mu vynesla první kanadský bod v orlovském dresu.

Do konce zbývalo necelých sedm minut a vypadalo to, že René Urbánek si připíše na své konto bezgólový zápas, jenže na konci čtyřiapadesáté minuty se Martin Mintěl dopustil individuální chyby a daroval samostatný nájezd Davidu Čáňovi, který si s nečekanou příležitostí věděl rady.

Orli však další drama nepřipustili. Nejprve se z mezikruží prosadil Michal Galgonek a dvanáct sekund po něm z bezprostřední blízkosti i Jakub Ciupa. Svěřenci kouče Česlíka si tak v poklidném tempu dokráčeli k vítězství 7:1.

V tabulce nyní mají osmibodový náskok a jelikož i Kopřivnice má ještě před sebou pauzu, stačí Orlům jediné vítězství k zisku titulu. A to i v případě, že půjde o výhru v nájezdech nebo v prodloužení. Oslav se Orli mohou dočkat již tuto neděli, po domácím zápase s Bohumínem.