IHC PÍSEK – DUKLA JIHLAVA 3:2 sn. (0:1, 0:0, 2:1 – 0:0)

  • Branky a nahrávky: 52. Sedláček (Hanus), 58. Makovský (Šperger, Semrád), rozhodující nájezd Sedláček – 8. Pěška (Mikeš, Pekárek), 56. Velecký (Hodek, Maliník), rozhodčí: Pražák – Šperl. Jílek, využití: 0:1, diváků: 620.

Oba soupeři nastoupili do sobotního střetnutí bez několika marodů. Průběh první části hry naplnil domácí příznivce pesimismem. Jihlavští od úvodních minut udávali tempo střetnutí a vcelku bez potíží domácí celek přehrávali. K úspěšné zteči Halmošiho svatyně to ve většině případů nestačilo, přesto Dukla od 8. minuty vedla – v samém závěru hostující početní převahy přehrál Mikeš parádně kotouč na Pěšku a ten z bezprostřední blízkosti usměrnil puk do odkryté branky.

Do prostředního dějství vyrukovalo písecké mužstvo na led jako znovuzrozené, razantně přidalo na důrazu i pohybu a jihlavští hráči se častokrát ocitali pod jeho náporem. Obraz hry jako by se oproti předchozí třetině pootočil o sto osmdesát stupňů. Jediný, a bohužel pro Jihočechy podstatný, rozdíl byl v tom, že na rozdíl od soupeře nedokázali svou převahu a četné příležitosti gólově vyjádřit.

Přívrženci obou táborů (do píseckých ochozů se v sobotu nastěhovala i početná skupina jihlavských příznivců) byli právem zvědavi, kterým směrem se bude ubírat závěrečná dvacetiminutovka.

Brzy se ukázalo, že písecký tým pranic neslevil ze svého odhodlání porvat se o výsledkový obrat. Z úderné hry a několika slibných příležitostí dlouho nedokázal nic kloudného vytěžit a čas nemilosrdně plynul. Jako blesk z čistého nebe ale přišla 52. minuta a v ní šťastný okamžik píseckého Sedláčka, který pohotově vystřelil z hranice útočného pásma a nachytal brankáře Novotného v nedbalkách – 1:1. Pokračující nadšený výkon hokejistů od Otavy probudil v domácích fanoušcích víru v dobrý výsledek. O to větší šok jim způsobil závěr 56. minuty, kdy dostal při jedné z hostujících akcí příliš prostoru Velecký a vrátil Dukle jednobrankové vedení. Spravedlnost měla ovšem tentokrát zrak jako ostříž. V době, kdy už domácí trenéři museli pomýšlet na odvolání brankáře, vypálil od modré čáry Makovský a gólman Novotný se podruhé jen smutně ohlédl – 2:2. Jen o chvíli později střílel tentýž písecký obránce po mazácké Špergerově výzvě znovu a jihlavský brankář jen reflexivně vytěsnil puk mimo branku.

Na řadu přišlo pětiminutové prodloužení. Ani v něm nebyla o vzruch před oběma brankami nouze, druhý bod však prozatím zůstal nedotčen. O jeho držiteli rozhodla až loterie samostatných nájezdů. Na jihlavské straně nevyzrál na svého loňského spoluhráče Halmošiho Hodek ani exšumperský Velecký, strážce jihlavské svatyně zase lapil exekuci Heřmana. Ve druhé sérii ale potvrdil domácí Sedláček svou gólovou euforii z posledních střetnutí (šestý zásah ve čtyřech zápasech v řadě), a protože hostující Maliník ztroskotal na Halmošim, nastal čas píseckých oslav…

Ohlasy po utkání:

  • Jiří Kudrna, asistent trenéra IHC Písek: "První třetina nám vůbec nevyšla a Jihlavští v ní byli aktivnější. Hráče jsme speciálně upozorňovali na soupeřovy nebezpečné přesilovky, a přesto jsme právě v ní inkasovali. Do druhé třetiny jsme stáhli hru na tři pětky. Podstatně jsme v ní zlepšili důraz i pohyb a hráli opravdu velmi dobře. Dokázali jsme si vytvořit i dost šancí, ale už tradičně jsme byli naprosto neefektivní a z kvalitního výkonu jsme gól nevytěžili. V poslední části jsme herně navázali na tu předchozí a stále věřili v dobrý výsledek. To, že jsme nakonec vyrovnali, je podle mne naprosto spravedlivé. Poprvé v sezoně jsme zvládli i nájezdy a získali v nich bonusový druhý bod. Od druhé třetiny mám pro všechny kluky v čele s brankářem Halmošim jenom slova chvály. Výkonu i výsledku proti tak kvalitnímu a kompaktnímu soupeři si opravdu ceníme."